Samsung Galaxy Tab S2 8.0 LTE dostał właśnie aktualizację do Androida 6.0.1 Marshmallow w Polsce!

Na początku miesiąca Samsung udostępnił w Polsce aktualizację do Androida 6.0.1 Marshmallow posiadaczom 9,7-calowego Galaxy Tab S2. Po niecałych czterech tygodniach przyszedł czas, aby nową wersję systemu operacyjnego dostał również 8-calowy model.

Jak poinformował nas nasz Czytelnik, na ekranie jego 8-calowego Galaxy Tab S2 (SM-T715) pojawiło się dziś powiadomienie o możliwości pobrania i zainstalowania nowej aktualizacji, ważącej 966,96 MB. Jak się okazało, był to Android 6.0.1 Marshmallow wraz z majowymi poprawkami bezpieczeństwa Androida. Najnowszy build ma numer T715XXU2BPD6.

Samsung Galaxy Tab S2 8.0 SM-T715 Android 6.0.1 Marshmallow

Może i Samsung nie jest najszybszy w udostępnianiu aktualizacji dla swoich starszych urządzeń, jednak na pochwałę zasługuje fakt, że w ostatnim czasie Androida 6.0.1 Marshmallow otrzymało całkiem sporo modeli, m.in. Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Galaxy J5 czy Galaxy S5 (wersja XEO).

Z drugiej strony nie zmienia to faktu, że na najnowszą wersję systemu polscy posiadacze 8-calowego Galaxy Tab S2 musieli czekać grubo ponad miesiąc – użytkownicy w Wielkiej Brytanii otrzymali go już na początku maja.

Dzięki Jarek za info!