Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE otrzymał Androida Lollipop 18

Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE otrzymał Androida Lollipop

Ostatnio Samsung rozpoczął proces aktualizacji swoich urządzeń. Do tej grupy jakiś czas temu dołączył Samsung Galaxy Tab S 10.5 w wersji z WiFi, a dziś również z LTE, który już w kilku krajach otrzymał długo oczekiwaną aktualizację. Kiedy będzie dostępna w Polsce? Jakie nowości wniesie?

Prawdopodobnie dla Samsungów Galaxy Tab S 10.5 LTE, pochodzących z oficjalnej polskiej dystrybucji, aktualizacja będzie dostępna w przyszłym tygodniu – zobaczymy, jak postąpią Koreańczycy. Początkowo oprogramowanie będzie dostępne tylko za pomocą OTA.

Aktualizacja wniesie przede wszystkim nowego TouchWiza, który doda kilka funkcji znanych z Galaxy Note 4. Dodatkowo zmodernizowano aplikacje systemowe. Dzięki temu cały interfejs wygląda spójnie i jest zgodny z wytycznymi Material Design. Największy tablet Samsunga z ekranem Super AMOLED powinien również przyspieszyć.

Na razie aktualizacja jest dostępna dla mieszkańców Czech, Chorwacji, Słowenii oraz Szwajcarii (wyłącznie wersje operatorskie). Niedługo lista krajów powinna się wydłużyć o kilkadziesiąt pozycji, w tym również o Polskę.

W oczekiwaniu na swojego następcę, Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE otrzymał drugie życie. Ładniejszy wygląd systemu, płynniejsze animacje oraz kilka nowych funkcji – według mnie nic więcej nie można byłoby oczekiwać od takich aktualizacji.