Samsung Galaxy Tab raczej nie otrzyma aktualizacji do Honeycomb

Wielu posiadaczy Samsunga Galaxy Tab miało nadzieję, że jakiś czas po oficjalnej prezentacji najnowszej wersji Androida – 2.4 Honeycomb, ich modele otrzymają aktualizację systemu. Wszystko wskazuje jednak na to, że edycja, która ma być zoptymalizowana do pracy na tabletach internetowych, do działania będzie wymagała dwurdzeniowego procesora Cortex A9. Dla przypomnienia, sercem Galaxy Tab jest obecnie jednordzeniowa jednostka – Cortex A8 o zegarze 1GHz.

Według nieoficjalnych informacji, wymagania sprzętowe Androida Honeycomb będą zawierały oprócz platformy nVidia Tegra 2, opartej o dwurdzeniowy procesor ARM Cortex A9, także ekrany o minimalnej rozdzielczości wynoszącej 1280 x 720 pikseli.

Reklama

Lekko pocieszający jest fakt, że przedstawiciele Google jeszcze nie skomentowali powyższych plotek. Wkrótce może się okazać, że informacje te są wyssane z palca, a wymagania Honeycomb są o wiele niższe. Czy tak będzie przekonamy się już niebawem.

W czwartek rozpoczynają się targi CES 2011, podczas trwania których zobaczymy znaczną ilość tabletów pracujących w oparciu Androida. Wtedy też przekonamy się czy faktycznie wersja przeznaczona na tego typu urządzenia jest czegokolwiek warta i czy powyższe wymagania sprzętowe są prawdziwe.

źródło