Samsung Galaxy Tab Active w końcu doczeka się następcy. Po prawie trzech latach | Tabletowo.pl

Samsung Galaxy Tab Active w końcu doczeka się następcy. Po prawie trzech latach

Dołącz do dyskusji 0

Samsung w przeszłości pokusił się o wypuszczenie na rynek Galaxy Tab Active, który wśród konkurencji wyróżniał się przede wszystkim wzmocnioną obudową. Tablet jednak nigdy nie doczekał się bezpośredniego następcy. I wydawało się, że już to raczej nie nastąpi, a tymczasem okazuje się, że byliśmy w błędzie, ponieważ Koreańczycy nad nim pracują.

Według serwisu źródłowego, urządzenia będą nosiły oznaczenia kodowe SM-T390 oraz SM-T395. Uwzględniając „zwyczaje” Samsunga, możemy z praktycznie 100% pewnością założyć, że pierwsze z nich zaoferuje wyłącznie łączność Wi-Fi, natomiast drugie również z wykorzystaniem LTE. Galaxy Tab Active także bowiem były dostępne w dwóch wersjach (tylko że nazywały się kodowo – odpowiednio – SM-T360 i SM-T365).

Niestety, to na razie wszystko, czego dowiedzieliśmy się na temat następcy Galaxy Tab Active. Nie wiemy natomiast, jak Samsung go „ochrzci” – czy zdecyduje się na cyferkę 2, czy może dopisek 2017. W tym przypadku osobiście nie mam pojęcia. Z jednej strony ta druga opcja wydaje się bardziej „oczywista”, gdyż Koreańczycy aktualnie przyjęli taką właśnie „strategię”, jeżeli chodzi o nazewnictwo swoich urządzeń. Z drugiej natomiast, z uwagi na fakt, że od premiery poprzednika minęły prawie trzy lata, takie posunięcie subiektywnie wydaje mi się trochę… dziwne. Ale zobaczymy, która wersja pokryje się z prawdą.

Nie wiadomo też, jaką specyfikację ma mieć następca Galaxy Tab Active oraz na jakiej „półce” zamierza ustawić go Samsung. Na jakiekolwiek deklaracje jest zdecydowanie za wcześnie, dlatego najrozsądniejsze wydaje się zwyczajna cierpliwość i poczekanie na doniesienia z jakiegoś benchmarku (jak ostatnio w przypadku Galaxy Tab A 8.0 2017). Na 100% wiadomo natomiast, że tablet trafi m.in. do Europy, czyli do Polski raczej też powinien (poprzednik był dostępny w naszym kraju).

Dla przypomnienia, tak wyglądał Samsung Galaxy Tab Active:

*Na zdjęciu tytułowym Samsung Galaxy Tab Active (pod linkiem znajdziecie jego recenzję – zerknijcie i powspominajcie sobie chociaż przez chwilę stare czasy)

Źródło: SamMobile

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona