Samsung Galaxy Tab 8.9 z wygodną klawiaturą (wideo)

Pierwszą firmą, która zdecydowała się na zaprezentowanie tabletu z ekranem o przekątnej 8,9″, była LG. W ślad za nią poszedł także Samsung, który zdaje się, że uniknął kilku błędów, które można znaleźć w urządzeniu rywala – modelu Optimus Pad. Mowa oczywiście o zupełnie niepotrzebnej możliwości nagrywania filmików w trójwymiarze, co bezsensownie zawyża cenę. Samsung Galaxy Tab 8.9, oprócz tego, że oferuje przyzwoite parametry techniczne, został bardzo odpowiednio wyceniony. Nic więc dziwnego, że na jego rynkową premierę czeka wielu z nas, potencjalnych klientów.

Do sieci trafił materiał wideo dotyczący tabletu Samsunga, nakręcony przez redakcję mforum.ru. Oprócz tego, że widać na nim działanie urządzenia i interfejsu TouchWiz na Androidzie Honeycomb, dowiadujemy się, że producent będzie oferował ciekawą klawiaturę do Galaxy Tab 8.9, będącą jednocześnie stacją dokującą. Szkoda tylko, że na razie cena samego akcesorium nie została ujawniona.

A jak przedstawia się cena Samsunga Galaxy Tab 8.9? Wersja bez 3G z 16GB pamięci ma kosztować maksymalnie 469 dolarów (ok. 1230 złotych), natomiast z 32GB pamięci – 569 dolarów (ok. 1565 złotych). Być może jednak będzie taniej, o czym pisaliśmy tutaj.

Samsung Galaxy Tab 8.9 pracuje dzięki dwurdzeniowej Tegrze 2, a systemem operacyjnym, pod kontrolą którego działa, jest Android Honeycomb z nakładką TouchWiz. Tablet został wyposażony przede wszystkim w ekran o przekątnej 8,9″ i rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, WiFi, GPS, slot kart microSD, baterię o pojemności 6000 mAh oraz dwie kamerki: przednią 2 Mpix oraz zwykłą – 3 Mpix.

Tablet Samsung Galaxy Tab 8.9 trafi do sprzedaży prawdopodobnie przed wakacjami. Kiedy pojawi się w Polsce? Tego na razie nie wiadomo.

źródło