Samsung Galaxy Tab 8.9 oficjalnie w Polsce - Tabletowo.pl

Samsung Galaxy Tab 8.9 oficjalnie w Polsce

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Samsung Galaxy Tab 8.9 oficjalnie w Polsce Nowości Samsung

Kilka dni temu informowaliśmy, że w pierwszych sklepach pojawiły się egzemplarze Samsunga Galaxy Tab 8.9. Jak zawsze nieco wyprzedziliśmy fakty, bo Samsung dopiero dziś oficjalnie poinformował o rozpoczęciu dystrybucji tego urządzenia w naszym kraju.

Dzięki wypuszczonej przez producenta informacji prasowej (jej treść znajdziecie poniżej), dowiedzieliśmy się jakie akcesoria będzie można dokupić do swojego modelu. Oto ich lista wraz z cenami sugerowanymi przez Samsunga:
– klawiatura ze stacją dokującą ECR-K15: 259 zł,
– klawiatura Bluetooth: 399 zł,
– etui – kieszeń skórzana czarna lub brązowa EFC-1C9LCE: 89 zł,
– etui otwierane – EFC-1C9NB (czarne) i EFC-1C9NIE (kość słoniowa): 199 zł,
– podstawka ładująca EDD-D1C9BEG w cenie 99 zł.

Swoją drogą warto zauważyć dość dziwną sytuację: Galaxy Tab 8.9, mający premierę wraz z Galaxy Tab 10.1 kilka ładnych miesięcy temu, trafił do sprzedaży nie dość, że po swoim większym bracie to jeszcze po Galaxy Note, który został zaprezentowany we wrześniu, a już go można nabyć w Polsce.

Sugerowana cena Samsunga Galaxy Tab 8.9 w Polsce wynosi 2199 złotych (16GB, 3G), jednak można go nabyć także i nieco taniej. Warto zajrzeć do Euro (2099 zł), X-kom (2099 zł), NaviBook (2049 zł) czy Komputronika, gdzie urządzenie jest dostępne za 1999 zł.

Więcej informacji na temat tabletu Samsunga znajdziecie tutaj, natomiast poniżej możecie się zapoznać z informacją prasową:

Samsung Electronics rozszerza swoją ofertę tabletów na polskim rynku o kolejny model, tym razem GALAXY Tab 8.9, który pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 3.1. Urządzenie zapewni pełną wydajność obecnego już w Polsce modelu GALAXY Tab 10.1 przy bardziej kompaktowych wymiarach.

Wchodzący na polski rynek nowy model tabletu firmy Samsung – GALAXY Tab 8.9 pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android 3.1. Urządzenie pozwala korzystać nie tylko z aplikacji w Android Market czy Samsung Apps, ale oferuje też dostęp do treści dostarczanych przez preinstalowane narzędzia. Readers Hub otwiera przed użytkownikiem dostęp do ponad 2,2 mln książek, 2 tys. gazet w 49 językach oraz 2300 magazynów w 22 językach. Z kolei Music Hub daje wybór spośród ponad 13 mln piosenek. W nowym tablecie nie zabrakło również aplikacji Social Hub (w wersji dedykowanej dla tabletów), która w jednym miejscu łączy w sobie pocztę elektroniczną, komunikaty, kontakty, kalendarz i serwisy społecznościowe.

GALAXY Tab 8.9 będzie towarzyszył właścicielowi w każdej sytuacji – jego kompaktowe wymiary (tylko8,6 mmgrubości i ekran o przekątnej 8,9 cala) oraz niska waga (470 g) czynią z niego wygodne narzędzie pracy i rozrywki.

Mniejsze wymiary GALAXY Tab 8.9 wcale nie oznaczają kompromisów w zakresie wydajności. Podobnie jak GALAXY Tab 10.1 urządzenie zostało wyposażone w dwurdzeniowy procesor Tegra 2 taktowany zegarem 1 GHz, a rozdzielczość ekranu 1200×800 pikseli gwarantuje wysokiej jakości obraz.

Rozwiązania korporacyjne

Podobnie jak GALAXY Tab 10.1, model 8.9 oferuje wsparcie dla pakietu rozwiązań oferujących klientom korporacyjnym dodatkowe poziomy bezpieczeństwa przetwarzanych przez nie danych. Dzięki współpracy z takimi liderami rozwiązań IT jak Cisco, Sybase, SAP czy Citrix możliwe stało się uzyskanie większej elastyczności pracy i łączności dla pracowników mobilnych, gwarantując, że użytkownicy będą w stanie działać bardziej efektywnie w drodze przy zachowaniu gwarancji bezpieczeństwa dzięki szyfrowaniu danych. Możliwe jest również zdalne zarządzanie telefonem, tablet może też działać jako router WiFi, udostępniając połączenie internetowe innym urządzeniom.

Akcesoria

Wraz z nowym modelem tabletu pojawią się w sprzedaży również dedykowane akcesoria. Dla tych, którzy chcą usprawnić codzienną pracę z tabletem idealną propozycją będzie klawiatura – ze stacją dokującą ECR-K15 w rekomendowanej cenie detalicznej 259 zł lub Bluetooth za 399 zł. W ofercie akcesoriów znajdą się również dwa modele etui – kieszeń skórzana czarna lub brązowa EFC-1C9LCE w cenie 89 zł oraz otwierane, EFC-1C9NB (czarne) i EFC-1C9NIE (kość słoniowa) za 199 zł. Dostępna będzie również podstawka ładująca EDD-D1C9BEG w cenie 99 zł.

Sugerowana cena detaliczna tabletu GALAXY Tab 8.9 wynosi 2199 zł. Urządzenie jest objęte 2-letnią gwarancją.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona