Samsung Galaxy Tab 7.7 zostanie zaprezentowany na IFA 2011

Reklama

Człowiek odejdzie na kilka godzin od komputera, a tu się takich rzeczy dowiaduje! W końcu dobra informacja dla wszystkich, którzy zamierzają wybrać się do Berlina na IFA 2011. Jak mogliśmy się domyślać, producent szykuje premierę kolejnego tabletu internetowego. Za sprawą dzisiejszego przecieku wiemy już co to będzie za urządzenie – jak się będzie nazywało i jakiej wielkości ekran będzie posiadało. Informacje te wyciekły dzięki specjalnej aplikacji dostępnej w Android Market w związku z akcją Samsung Mobile Unpacked.

W portfolio Samsunga dotychczas mogliśmy znaleźć 7-calowy Galaxy Tab pracujący w oparciu o Androida 2.2 oraz 8,9- i 10,1-calowe urządzenia z Androidem Honeycomb. Kwestią czasu było zaprezentowanie przez producenta kolejnego 7-calowego tabletu, tyle że z najnowszą wersją systemu. I tak się w końcu stanie.

Reklama

Na IFA 2011 poznamy Samsunga Galaxy Tab 7.7, którego wyświetlacz – jak sama nazwa wskazuje – będzie miał przekątną 7,7″. Najprawdopodobniej, jak reszta tabletów z „numerkowej” serii Galaxy Tab, będzie działał pod kontrolą Androida Honeycomb, a jego sercem będzie zapewne Tegra 2 lub Exynos. Zagadką wciąż pozostają pozostałe parametry techniczne, jak chociażby rozdzielczość ekranu – wydaje mi się jednak, że będzie to 1280 x 800 pikseli.

Na targach w Berlinie, oprócz Galaxy Tab 7.7, Samsung zaprezentuje także smartfona Wave 3 oraz tajemnicze urządzenie Galaxy Note:

źródło