Samsung Galaxy Tab 7.7 z ekranem Super AMOLED Plus. Tablet idealny? | Tabletowo.pl

Samsung Galaxy Tab 7.7 z ekranem Super AMOLED Plus. Tablet idealny?

Dołącz do dyskusji 0

Zgodnie z przed-targowymi przeciekami, Samsung zaprezentował nowy tabletSamsung Galaxy Tab 7.7. Niedowiarkowie, w tym (muszę przyznać) ja, na konferencji producenta na IFA 2011 przecierali oczy ze zdumienia. Dlaczego? Bo Galaxy Tab 7.7 posiada… wyświetlacz Super AMOLED Plus! I choć wcześniej pojawiało się na ten temat sporo spekulacji, trudno było uwierzyć w fakt, że Samsung zdecyduje się na zastosowanie tego ekranu w tej technologii w tablecie (nie tak dawno przekonywano, że nie będzie urządzeń większych niż 4-5″ z AMOLED). Kolejny raz mamy potwierdzenie tego, że producenci kłamią w żywe oczy i chcą utrzymać swoje nowości do samego końca, czyli oficjalnej prezentacji. Poznajcie Samsunga Galaxy Tab 7.7.

Jest to pierwszy na świecie tablet wyposażony w ekran o przekątnej 7,7-cali, rozdzielczości 1280 x 800 pikseli w dodatku wykonany w technologii Super AMOLED Plus. Urządzenie zostało wyposażone w dwurdzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,4 GHz, a całość pracuje w oparciu o Androida Honeycomb w wersji 3.2 z TouchWiz.

Samsung Galaxy Tab 7.7 posiada akumulator o pojemności 5100 mAh, 16/32/64GB pamięci wewnętrznej, aparat 3 Mpix, kamerkę 2 Mpix, WiFi, 3G, Bluetooth 3.0, GPS, a jego grubość to zaledwie 7,89 milimetrów (pełne wymiary: 196,7 x 133 x 7,89 mm) przy wadze 335 g.

Ku uciesze Czytelników Tabletowo.pl, Samsung Galaxy Tab 7.7 może się pochwalić slotem kart microSD! Co ciekawe, tablet posiada (na pierwszy rzut oka) zadziwiającą ilość pamięci RAM (LPDDR2) – według informacji z poniższej tabelki, pochodzącej ze strony producenta, jest to… 8GB 8Gb, czyli… 1GB. Jak słusznie zauważył grah (chwała Ci za to!) -> 8 Gigabit (Gb) = 1 GigaByte (GB).

Na nasze autorskie materiały z Galaxy Tab 7.7 niestety musicie jeszcze trochę poczekać, gdyż Samsung skrzętnie ukrywa sprzęt przed oficjalnym rozpoczęciem targów (jutro, tj. 2 września). Znając jednak życie, wcześniej zagraniczne redakcje, które mają „wejścia” u producenta, będą w posiadaniu hands-on i prawdziwych fotek modelu… Kwestia czasu i także my sobie wyrobimy takie „chody” ;-)

Cena tabletu na razie nie została ujawniona.

ź: własne

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona