Samsung Galaxy Tab 7.0 Plus w Polsce. Jaka cena?

tablet samsung galaxy tab 7.0 plus

Producenci zdążyli przyzwyczaić nas do faktu, że najnowsze urządzenia trafiają na polski rynek z kilkumiesięcznym opóźnieniem i już wtedy nie są „najnowsze”. Przykładem tego jest choćby polska premiera Samsunga Galaxy Tab 7.0 Plus, którego oficjalna prezentacja miała miejsce pod koniec września ubiegłego roku. Od tego czasu minęło pół roku – po takim właśnie czasie dopiero możemy się cieszyć pojawieniem się modelu na polskich półkach sklepowych. Pora przyjrzeć się oferowanym przez niego parametrom.

Debiutujący w Polsce tablet Samsunga pracuje w oparciu o Androida 3.2 Honeycomb z nakładką TouchWiz (producent zapowiadał jednak, że dostępna będzie aktualizacja do wersji 4.0 Ice Cream Sandwich), natomiast za jego działanie odpowiada dwurdzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,2 GHz – wiele wskazuje na to, że jest to Exynos.

Za wyświetlanie obrazu odpowiedzialny jest wyświetlacz o przekątnej 7″ i rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, natomiast za robienie zdjęć – aparat 3 Mpix z autofokusem i LED (nagrywa wideo w HD – 720p), a także przednia kamerka – 2 Mpix. Urządzenie posiada także 1GB RAM, 16GB/32GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć do 32GB dzięki slotowi kart microSD, Bluetooth 3.0, aGPS, WiFi, USB 2.0 Host (pewnie przez przejściówkę z 30-pinowego złącze Samsunga?) oraz akumulator o pojemności 4000 mAh. Wymiary modelu ważącego 345 g, to 193,65 x 122,37 x 9,96 mm.

Cena Samsunga Galaxy Tab 7.0 Plus w Polsce wynosi 1799 złotych – jak mniemam jest to kwota, jaką przyjdzie nam zapłacić za model z 3G i 16GB pamięci.

Poniżej pełna informacja prasowa:

Samsung wprowadza do sprzedaży w Polsce kolejny 7-calowy tablet. GALAXY Tab 7.0 Plus to wygoda korzystania znana z poprzedniej wersji tego modelu, w całkowicie odświeżonej wersji – nowy, siedmiocalowy tablet jest lżejszy, smuklejszy i dużo szybszy, co przekłada się na komfort zarówno pracy, jak i rozrywki.

Od premiery tabletu Samsung Galaxy Tab w 2010 roku pojawiło się na rynku dużo urządzeń Samsung w tej kategorii produktowej – GALAXY Tab 10.1, GALAXY Tab 8.9 LTE czy Galaxy Tab 7.7. Wszystkie spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem na rynku i cieszą się niesłabnącą popularnością wśród konsumentów na całym świecie. GALAXY Tab 7.0 Plus to przede wszystkim większa mobilność – waży zaledwie 345g oraz ma niecały centymetr grubości. Bez problemu mieści się w damskiej torebce czy w wewnętrznej kieszeni marynarki, a przy tak niskiej wadze nie będzie stanowił dużego obciążenia dla bagażu.

Tablet działa w oparciu o system operacyjny Android 3.2 Honeycomb, a jego płynne działanie zapewnia dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1,2 GHz. Dolny panel ekranu można w pełni dostosować do własnych potrzeb, mieści aż siedem miejsc na skróty aplikacji. Za szybkie i płynne przeglądanie stron WWW odpowiada łącze HSPA+ (do 21Mb/s) oraz obsługa Adobe Flash, a dzięki funkcji Wi-Fi Channel Bonding transfer wi-fi jest jeszcze lepszy – urządzenie wyszukuje dwa kanały i łączy je w jeden, dwukrotnie zwiększając jakość połączenia. GALAXY Tab 7.0 Plus odtwarza pliki video w jakości Full HD, obsługuje formaty DivX, posiada też możliwość komunikacji głosowej i video bez konieczności korzystania z zestawu słuchawkowego z mikrofonem. Podobnie jak w pozostałych tabletach Samsung, rozrywkę umożliwiają Readers Hub, Music Hub, a zintegrowane korzystanie z portali społecznościowych – Social Hub.

Sugerowana cena detaliczna Samsung Galaxy Tab 7.0 Plus to 1799 zł.

źródło: Samsung