Samsung Galaxy Tab 4 Education – czyli Samsung School | Tabletowo.pl

Samsung Galaxy Tab 4 Education – czyli Samsung School

Dołącz do dyskusji 0

Samsung-Galaxy-Tab-4-Education-Launches-for-369-99-270-442460-2

Samsung postanowił wcielić tablet Galaxy Tab 4 do swojego projektu Samsung School. Jest to nic innego, jak chęć wprowadzenia tabletów czy laptopów do szkół jako zastępstwo zeszytów.

Galaxy Tab 4 Education został wyceniony na 369,99 dolarów lub, jak kto woli, 270 euro, co przy dzisiejszym kursie dolara daje nam około 1130 zł. Czym wyróżnia się wersja Education od standardowej? Pod względem technicznym niczym. Mamy więc 10,1-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, układ Snapdragon 400 o taktowaniu 1,2 GHz, 1,5 GB pamięci RAM oraz 16 GB na dane użytkownika z możliwością rozszerzenia poprzez kartę microSD. Nie zabrakło także modułów łączności. Tablet pracuje pod kontrolą systemu Android KitKat.

W jednym z filmików promocyjnych (poniżej) prezentujących Samsung School w Chorwacji padło stwierdzenie, że to nie biznes. Samsung chce pomóc w uczniom. Chce udoskonalić system nauczania i zintegrować uczniów. Jednak, z której strony by na to nie spojrzeć, to i tak widzę w tym interes. Samsung ma nie tylko tablety, na których oprogramowanie pozwoli na kooperację z nauczycielem. Koreańczycy mają też telewizory z Wi-Fi czy chociażby projektory. Dzięki szkolnictwu można się bardzo wzbogacić. Nic więc dziwnego, że producent chce zdominować ten specyficzny segment.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona