Samsung Galaxy Tab 3 10.1 z procesorem Intel Atom Z2560? | Tabletowo.pl

Samsung Galaxy Tab 3 10.1 z procesorem Intel Atom Z2560?

Dołącz do dyskusji 0

Jakiś czas temu informowaliśmy o nowym tablecie Samsunga z serii Galaxy Tab 3 – 10.1, jednak po upływie czasu pojawiło się jeszcze więcej informacji na temat tego produktu. Jak się okazuje – są to naprawdę bardzo szczegółowe dane, które w dodatku są bardzo prawdopodobne.

Według najnowszych doniesień, najnowszy tablet Samsunga ma posiadać na pokładzie procesor Intela – co może być dla niektórych dosyć dużym zaskoczeniem.  Zastosowana jednostka to Intel Atom Z2560, wyposażona w dwa rdzenie o maksymalnym taktowaniu 1,6 GHz wraz z dodatkową technologią Hyper-Threading, która poprawia wydajność układu w zadaniach wielowątkowych. Wewnątrz „scalaka” znalazła się grafika PowerVR SGX 544 MP2 o częstotliwości 400 MHz. Zastosowany ekran to oczywiście panel 10,1-calowy, o dość przeciętnej rozdzielczości 1280×800 pikseli.  Całością zarządzać ma Android w wersji 4.2.2 Jelly Bean.

Dla ciekawskich – Galaxy Tab 3 10.1 (z nieoficjalnych danych) w benchmarku Antutu zdobywa 24616 punktów co jest jednym z najwyższych wyników uzyskanych w tabletach. Przykładowo Nexus 10 w tym samym benchmarku zdobywa około 13000 punktów.

Porównanie wydajności przygotowane przez serwis sammobile.com. GT-P5200 to nazwa kodowa omawianego tabletu

Niestety nie jest znana data premiery urządzenia, ani tym bardziej cena. Dodatkowo użyty ekran może niektórych rozczarowywać – ale istnieje szansa, że to tylko prototyp.

źródło: sammobile.com

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona