Samsung Galaxy Tab 2 10.1 ostatecznie z dwoma rdzeniami. Dostępny w przedsprzedaży - Tabletowo.pl

Samsung Galaxy Tab 2 10.1 ostatecznie z dwoma rdzeniami. Dostępny w przedsprzedaży

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Samsung Galaxy Tab 2 10.1 ostatecznie z dwoma rdzeniami. Dostępny w przedsprzedaży Nowości Samsung

Ostatnimi czasy wiele wskazywało na to, że zaprezentowane przez Samsunga 10-calowe tablety trafią na rynek ostatecznie w nieco zmienionych konfiguracjach. Oba modele, tj. Galaxy Tab 2 10.1 oraz Galaxy Note 10.1, miały zaoferować czterordzeniowe procesory, zamiast pierwotnie planowanych dwurdzeniowych. Niestety, pierwszy z wymienionych modeli trafi do sprzedaży w niezmienionej konfiguracji, z jednostką oferującą dwa rdzenie. Samsung Galaxy Tab 2 10.1 pojawił się właśnie w przedsprzedaży w sklepie Office Depot, gdzie w opisie mamy nadmienione, że urządzenie posiada dwurdzeniowy procesor. Jak to zazwyczaj w przypadku Samsunga bywa, nie zostało sprecyzowane jaki… pierwszy na myśl przychodzi Exynos, ale najprawdopodobniej jest to TI OMAP – ten sam, co w Galaxy Tab 2 7.0.

W pierwszej kolejności na półkach sklepowych znajdziemy tablet z 16GB pamięci wewnętrznej i wersji WiFi (bez 3G), żeby maksymalnie obniżyć jego cenę – przyjdzie nam za niego zapłacić 399 dolarów. Sprzedaż Samsunga Galaxy Tab 2 10.1 ruszy 11 maja, czyli już za kilka dni.

Krótkie przypomnienie parametrów technicznych modelu. Galaxy Tab 2 10.1 został wyposażony w 10,1-calowy ekran pojemnościowy o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, 1GB RAM, aparat 3 Mpix, kamerkę VGA, akumulator o pojemności 7000 mAh, 16GB pamięci (ma być dostępna także wersja z 32GB), slot kart microSD, GPS, Bluetooth 3.0. Tablet pracuje w oparciu o Androida 4.0 Ice Cream Sandwich.

Mam wielką nadzieję, że w przeciwieństwie do Galaxy Tab 2 10.1, Samsung Galaxy Note 10.1 trafi do sklepów z czterordzeniowym procesorem Exynos 4412 o taktowaniu 1,5GHz, a nie dwurdzeniową jednostką. To by wniosło swego rodzaju powiew świeżości na rynek tabletów. Ale czy tak będzie, przekonamy się już niebawem.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona