tablet samsung galaxy tab 11.6 koncept

Samsung Galaxy Tab 11.6 prawdopodobnie pokaże swe oblicze na MWC 2012. Jak może wyglądać?

tablet samsung galaxy tab 11.6 koncept

Reklama

Samsung jest producentem, który wyznaje zasadę „im więcej – tym lepiej”. Dzięki takiemu założeniu dotychczas mieliśmy do czynienia z wieloma różnorodnymi, jeśli chodzi o przekątną ekranu i parametry techniczne, urządzeniami. W portfolio firmy znajdujemy takie modele, jak: Galaxy TabGalaxy Tab 7.0 Plus, Galaxy Tab 7.7Galaxy Tab 8.9, Galaxy Tab 10.1, a także Series 7 Slate – 11,6-cali z Windows 7. Ale na nich Samsung nie zamierza poprzestać, z czego chyba każda z osób śledzących rynek tabletów doskonale zdaje sobie sprawę. Na targach CES 2012 nie doczekaliśmy premiery żadnej nowości Samsunga, co może wskazywać na to, że na MWC 2012 koreański koncern postanowi to nadrobić. I oby tak było, bo tam będziemy! Ale zanim zaczną się targi w Barcelonie, społeczność internetowa spekuluje na temat nowości od Samsunga. Jedną z nich ma być tablet Samsung Galaxy Tab 11.6, na którego temat w ostatnich dniach pojawiło się sporo plotek.

Wszelkie nieoficjalne informacje sprawiają, że osoby wyczekujące danego urządzenia uruchamiają wyobraźnię i zastanawiają się jak nadchodzący tablet mógłby wyglądać i jaki mógłby być. Tak też zrobił Bob Freking, którego autorstwa jest powyższa grafika przedstawiająca jego wyobrażenie Samsunga Galaxy Tab 11.6. Widać inspirację poprzednimi tabletami Samsunga i wcale nie będę zdziwiona, jeśli okaże się, że ostateczna wersja urządzenia będzie wyglądała bardzo podobnie do konceptu z powyższej grafiki.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Samsunga Galaxy Tab 11.6 będzie posiadał ekran o przekątnej 11,6″ o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli oraz procesor Exynos 5250 (ARM 15). Koncepcyjny tablet Samsunga autorstwa Frekinga posiada także aparat 5 Mpix, kamerkę 2 Mpix, slot kart microSD, wyjście HDMI oraz Androida Ice Cream Sandwich z TouchWiz.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, a wszystkie dotychczasowe plotki się potwierdzą, Samsung Galaxy Tab 11.6 będzie głównym rywalem nadchodzącego iPada 3 – ekran 9,7″, rozdzielczość: 2048 x 1536 pikseli. Na razie jednak pozostajemy w sferze spekulacji i niepewności. Ale przyznajcie sami, że nadchodzące miesiące zapowiadają się bardzo ciekawie.

źródło