Samsung Galaxy Tab 10.1 w sprzedaży. Będzie wersja z Exynos 1,2 GHz? (update) | Tabletowo.pl

Samsung Galaxy Tab 10.1 w sprzedaży. Będzie wersja z Exynos 1,2 GHz? (update)

Dołącz do dyskusji 0

Zgodnie z zapowiedziami w dniu dzisiejszym (8 czerwca) do sprzedaży w jednym sklepie BestBuy w Nowym Jorku trafił wyczekiwany przez nas Samsung Galaxy Tab 10.1 (swoją drogą, dziwna polityka firmy z tym dzieleniem rynkowej premiery na kilka etapów…). Dopiero za tydzień będzie ogólnodostępny w Stanach, a jakiś czas później – choć konkretna data wciąż nie została ujawniona – także w Europie. Tymczasem pojawiły się informacje, jakoby w sprzedaży miały się znaleźć dwie wersje najnowszego tabletu Samsunga – i nie mam tu na myśli bynajmniej wersji 10.1 i 10.1v, a dwóch różnych edycji Samsunga Galaxy Tab 10.1. Mają się różnić procesorami.

Nie wiem czy zwróciliście uwagę na fakt, że Samsung dotychczas nie ujawnił oficjalnie jaki procesor znajdzie się w modelu Galaxy Tab 10.1. Większość od razu przyjęła, że będzie to dwurdzeniowa Tegra 2, jak w dominującej części tabletów z Honeycomb, które obecnie wchodzą do sprzedaży. Okazuje się jednak, że sytuacja może być nieco bardziej skomplikowana.

Jeśli interesujecie się także telefonami komórkowymi, doskonale wiecie, że Samsung Galaxy S II dostępny jest w sprzedaży w dwóch wersjach różniących się od siebie procesorami – obie jednostki są dwurdzeniowe. W jednej jest Tegra 2, natomiast w drugiej – Exynos. Wiele wskazuje na to, że w przypadku tabletu Samsunga będzie podobnie.

Brytyjska sieć Vodafone na swojej stronie internetowej (screen poniżej) informuje, że w Samsungu Galaxy Tab 10.1 znajdziemy szybki, dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1,2 GHz – nie trudno się domyślić, że mowa właśnie o jednostce Exynos.

I teraz są dwie wersje: albo jest to zwykły błąd ludzi Vodafone, albo faktycznie tablet Samsunga będzie dostępny w dwóch różnych wersjach, co – po historii ze wspomnianym smartfonem Galaxy S II – wcale nie byłoby aż takie dziwne.

Kiedy tablet trafi do sprzedaży w Europie? Tego na razie nie wiadomo… Być może w wakacje. Tymczasem jeśli jesteście ciekawi angielskich cen modelu, zajrzyjcie do tego wpisu, a jeśli parametrów technicznych – tutaj.

UPDATE:

Wszystko wskazuje na to, że powyższe informacje to tylko plotki. Najprawdopodobniej powstały w skutek błędu pracownika Vodafone. Po wejściu na stronę brytyjskiego operatora naszym oczom ukazuje się teraz procesor o częstotliwości taktowania 1GHz.

źródło: własne

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona