Samsung Galaxy Tab 10.1 podkręcony do 1.4GHz | Tabletowo.pl

Samsung Galaxy Tab 10.1 podkręcony do 1.4GHz

Dołącz do dyskusji 0

Podkręcono już Motorolę Xoom, Viewsonic G Tablet, Asusa Eee Pad Transformer (nawet dwukrotnie), a teraz przyszła kolej na Samsunga Galaxy Tab 10.1.

Specjaliści z XDA nie zawiedli. W zaledwie kilka tygodni od opublikowania kodu źródłowego jądra systemu modelu 10.1, pojawiło się zmodyfikowane oprogramowanie pozwalające na zwiększenie częstotliwości taktowania zegara procesora urządzenia do 1.4GHz. Udoskonalone jądro nazywa się „Kernel Preview” i zostało stworzone przez użytkownika pershoot.

Niestety, cena za zwiększoną wydajność tabletu jest dość wysoka – ponieważ wcześniej wspomniana modyfikacja nadal jest w fazie testów, cechuje się dużą niestabilnością i ma tendencję do crashy i nagłych restartów urządzenia. Jeśli jesteście bardzo odważni i wiecie już niemało o rootowaniu i hackowaniu Androida, możecie spróbować podkręcić swojego Galaxy Taba 10.1. Jeśli nie – radzę poczekać na zaktualizowaną, stabilną wersję zmodyfikowanego oprogramowania.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona