Samsung Galaxy Tab 10.1 – oficjalnie! (video)

Ciekawe czy ktoś w Motoroli właśnie zaczął się pocić? Samsung oficjalnie potwierdził, że Galaxy Tab 10.1 wejdzie na rynek. HURAAAA!!!

Tablet Samsunga jest wycelowany bezpośrednio w Motorole Xoom więc na pokładzie:

Zwróćcie uwagę na wagę tego urządzenia – 131 g. mniej niż Xoom (i iPad)! Nie znana jest oficjalna data wejścia do sprzedaży, ale jak dowiedział się serwis Engadget Samsung zamierza pokrzyżować plany Motoroli na rynku Azjatyckim i Europejskim. Wedle plotki, tablet ma wejść do sprzedaży na obu rynkach już w marcu. Na 100% zanim do konsumentów na obu kontynentach dotrze Xoom – czyli zaczyna się wyścig (ASUS!!! bo obudzicie się z ręką… wiecie gdzie ;-)) Co do ceny… wiadomo tylko, że ma być konkurencyjna (Motorola… Xoom za $1.199,99… naprawdę??? To nie błąd w druku…?).

Engadget także potwierdza, że tablet jest wyraźnie lżejszy od konkurentów (zarówno wg wagi jak i ręki trzymającego). Aby ograniczyć wagę urządzenia, obudowę wykonano głównie z plastiku ale błyszczący tył pierwszego Tab’a zastąpiło tworzywo, troch jak materiał – matowe i dające dobry uchwyt bez poślizgu.

Cóż… wygląda na to, że nowe tablety w wersji „referencyjnej by Google” (tak jak pisze Engadget) będą bardzo podobne w budowie i wyglądzie. Trudno się zatem spodziewać (przynajmniej na razie) jakichś większych różnic pomiędzy producentami – kto wygra? Najlżejszy i najtańszy.

Pod tym linkiem znajdziecie filmik prezentujący nowego

Samsunga Galaxy Tab 10.1

A teraz „duuuuużo” zdjęć dzięki uprzejmości serwisu Engadget:

pod tym linkiem – Samsung Galaxy Tab 10.1 „w rękach”

pod tym linkiem porównanie – Galaxy Tab I + Galaxy Tab II + iPad