Samsung zapewnia sobie sukces: zaprezentuje Galaxy S9 w lutym. To poważny problem dla innych producentów

DJ Koh, szef mobilnego działu Samsunga zaprzeczył plotkom, jakoby na targach CES w Las Vegas firma miała zaprezentować nowe flagowe urządzenie z serii Galaxy S. Jednocześnie zapowiedział, że Galaxy S9 pojawi się na podobnej imprezie – Mobile World Congress, która rozpoczyna się 26 lutego w Barcelonie. To dobra wiadomość dla fanów marki, dla konkurencyjnych producentów – trochę gorsza.

Przed rozpoczęciem się targów CES w Las Vegas pojawiły się plotki, że Samsung przywiezie na nie swój najnowszy produkt mobilny – topowego Samsunga Galaxy S9. Tego typu spekulacje pojawiają się jednak regularnie co roku i nigdy się nie sprawdzają. O tym, że to było bardzo mało prawdopodobne, pisaliśmy już miesiąc temu. Ważne jest jednak coś innego: prezes działu mobilnego Samsunga potwierdził, że nowy flagowiec producenta będzie gotowy na premierę podczas targów MWC w Barcelonie. Odbędą się one w dniach 26 lutego – 1 marca.

Południowokoreański producent zaprezentował model Galaxy S8 w zeszłym roku, podczas specjalnej konferencji Unpacked w Nowym Jorku, a jego sprzedaż rozpoczęła się w kwietniu. Jeśli Samsungowi uda się wprowadzić Galaxy S9 na rynek cały miesiąc wcześniej niż jego poprzednika rok temu, to można spodziewać się świetnej sprzedaży urządzenia w ujęciu rocznym. W ten sposób Samsung już na starcie będzie miał sporą przewagę względem konkurencji – to do SGS9 będą porównywane kolejne flagowce pojawiające się w ofercie innych dużych producentów, a międzyczasie nowy smartfon będzie znajdował nowych nabywców.

Samsung wydaje się więc być bezlitosny na rynku smartfonów z Androidem, a konkurencji na wieść o tym, że Galaxy S9 pojawi się jeszcze w lutym, pozostaje tylko wzruszyć ramionami. Stało się jasne, że flagowca Koreańczyków dogonić się już nie uda, pozostaje tylko walczyć o drugie miejsce.

DJ Koh przekazał jeszcze dwie interesujące informacje.

Pierwsza dotyczy składanego smartfonu projektu Samsunga. Otóż… nie zobaczymy go w tym roku. Jego planowana prezentacja została przesunięta (po raz n-ty) na kolejny rok. Koh stwierdził, że zaprojektowanie urządzenia tak, by było funkcjonalne, jest nadal największą przeszkodą, z którą firma musi się jeszcze zmierzyć na drodze do jego premiery.

Druga rzecz to zapowiedź uruchomienia Bixby 2.0 jeszcze w tym roku. Głosowy asystent Samsunga ma trafić do wszystkich urządzeń tego producenta do 2020 roku.

 

źródło: zdnet