Samsung Galaxy S9 będzie "gwiazdą". Przynajmniej z nazwy 19
Samsung Galaxy S8 (fot. Tabletowo.pl)

Samsung Galaxy S9 będzie „gwiazdą”. Przynajmniej z nazwy

Galaxy S8 i Galaxy S8+ jeszcze moszczą sobie miejsce na rynku, jednak powoli robi się o nich coraz ciszej, ponieważ na horyzoncie pojawiają się kolejne, wcale nie mniej interesujące urządzenia. I choć od Samsunga wyczekujemy przede wszystkim Galaxy Note 8, to właśnie pojawiły się pierwsze doniesienia na temat Galaxy S9. Wcześnie, wiem, ale tak to już w tym świecie bywa, nic się za długo nie ukryje (z malutkimi wyjątkami).

Jak doniosły właśnie południowokoreańskie media, Galaxy S9 nadano oznaczenie kodowe Star (z ang. Gwiazda), a Galaxy S9+ Star 2. Przypomnijmy przy okazji, że Galaxy Note 8 wewnętrznie nazywany jest Great (z ang. Wspaniały; choć wcześniej mówiło się, że Koreańczycy używają terminu Bajkał), a Galaxy S8 i Galaxy S8+ z kolei Dream (z ang. Marzenie, sen) i Dream 2.

Serwis źródłowy informuje też, że prace nad Galaxy S9 rozpoczęły się trzy, a nawet cztery miesiące wcześniej niż początkowo zakładano. Przyczyn, dlaczego się na to zdecydowano, już nie podaje, jednak możemy domyślać się, że urządzenia będą tak zaawansowane technicznie, że Samsung potrzebuje więcej czasu, aby wszystko dopracować. Wszakże już Galaxy S8 i Galaxy S8+ oferują mnóstwo „bajerów”, Galaxy Note 8 ma mieć ich jeszcze więcej, więc coraz ciężej może być je przebić i trzeba się naprawdę postarać. A przy okazji także przypilnować, żeby wszystko działało jak należy.

Na razie jednak nie wiemy nic więcej na temat Galaxy S9 i Galaxy S9+, ale nie ma się czemu dziwić, na lawinę przecieków przyjdzie jeszcze pora. Na razie najwięcej ciekawości w przypadku Samsunga wzbudza nadchodzący Galaxy Note 8, chociaż o nim też cały czas jest stosunkowo cicho. Pojawiły się jedynie informacje, że smartfon zostanie wyposażony m.in. w 6,3-calowy, obustronnie zakrzywiony wyświetlacz OLED (Infinity Display), procesor Qualcomm Snapdragon 835 z układem graficznym Adreno 540 lub Exynos 8895 z Mali-G71 MP12, 4GB/6GB RAM, 64GB/128GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD, podwójny aparat główny z trzykrotnym zoomem optycznym, zintegrowany z ekranem czytnik linii papilarnych, akumulator o pojemności 4000 mAh oraz pyło- i wodoszczelną obudowę.

*Na zdjęciu tytułowym Samsung Galaxy S8 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję)

Źródło: The Bell przez SamMobile