To nie może być prawda. Samsung Galaxy S9+ mini z aparatem jak w iPhonie X! | Tabletowo.pl

To nie może być prawda. Samsung Galaxy S9+ mini z aparatem jak w iPhonie X!

Dołącz do dyskusji 0

Samsung nie obawia się produkować dziwnych telefonów przeznaczonych na obce nam rynki, i robi to, dopóki jest na nie popyt. To dlatego w Korei Południowej czy Chinach mają prawo istnieć takie urządzenia jak telefony z klapką o flagowej specyfikacji. Niewykluczone, że trafi tam też mniejsza wersja Samsunga Galaxy S9+, o gabarytach Galaxy S9, ale z podwójnym aparatem, ułożonym do tego tak, jak w iPhonie X.

Telefon został zauważony po uzyskaniu certyfikatu od chińskiego regulatora TENAA. Ma taką samą specyfikację jak Galaxy S9, i te same wymiary. Nawet waga jest identyczna. Symbol urządzenia to SM-G8850 i do tej pory smartfon ten był uważany za hipotetycznego Samsunga Galaxy S9 mini. Teraz stało się jasne, że nie ma w nim nic z „mini”, skoro smartfon ma te same gabaryty co Galaxy S9. Może być uznawany jedynie za mniejszą wersję Galaxy S9+, a to z uwagi na podwójny aparat.

Interesujące jest też to, że S9+ mini (nazwijmy go tak sobie, tak jest zabawniej), jest klasyfikowany jako smartfon z 4 GB, jak i 6 GB RAM. Dziedziczy on również po Galaxy S9 baterię o pojemności 3000 mAh. Trudno powiedzieć, kiedy Samsung zdecyduje się wypuścić to cudo na chiński rynek. Prawdę powiedziawszy, niejeden z nas ucieszyłby się, gdyby w SGS9 można było znaleźć taki sam aparat jak w Galaxy S9+. Co dwa oczka kamery w smartfonie, to nie jedno.

Trudno określić prawdziwą tożsamość SM-G8850. Urządzenie może okazać się limitowaną edycją smartfona z serii Galaxy A, dostępną tylko dla klientów w Chinach. Oczywiście nie ma żadnego oficjalnego potwierdzenia, że ten telefon fizycznie istnieje. TENAA nie myśli się jednak zbyt często, więc coś jest na rzeczy.

Podobnie wątpliwości nasuwają się odnośnie modelu oznaczonego numerem SM-G7850, ze Snapdragonem 660. Uznaje się go za prototyp Galaxy S9 mini, ale oprócz danych z benchmarków nie dysponujemy żadnymi innymi danymi.

Informacje same w sobie są interesujące. Ciekaw jestem kolejnych miesięcy: czy Samsung rzeczywiście na nielicznych rynkach zaprezentuje coś z „mini” w nazwie?

Czy Samsung przygotowuje Galaxy S9 mini? Byłoby świetnie!

źródło: TENAA przez NashvilleChatter, PhoneArena, PhoneRadar

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona