Czy Samsung przygotowuje Galaxy S9 mini? Byłoby świetnie! | Tabletowo.pl

Czy Samsung przygotowuje Galaxy S9 mini? Byłoby świetnie!

Dołącz do dyskusji 0

Małych i mocnych smartfonów z Androidem właściwie na rynku nie ma. Z urządzeń o przekątnej ekranu 5 cali możemy tylko wybierać między Xperią XZ2 Compact a… Xperią XZ2 Compact w innym kolorze. Gdyby Samsung dołączył do Sony jako drugi producent oferujący flagowca w wersji mini, to taki model mógłby stać się hitem sprzedaży. A jest kilka przecieków, które mogłyby to sugerować.

Ostatnim „małym” flagowcem Samsunga był Galaxy S5 mini, który debiutował w 2014 roku. Parę dni temu wśród bazy smartfonów testowanych przy pomocy benchmarka Geekbench, pojawił się smartfon Samsunga, który mógłby pasować do profilu Galaxy S9 mini.

Zgodnie z testem syntetycznym, nowy Samsung oznaczony jest symbolem SM-G8750. Coś tu jednak nie pasuje – gdyby maluch z Korei Południowej miał rzeczywiście być zmniejszoną wersją flagowego S9, to powinien mieć Snapdragona 845. Egzaminowanym procesorem jest jednak Snapdragon 660 z grafiką Adreno 512 – układ przeznaczony dla urządzeń ze średniej półki. Przynajmniej jest 4 GB RAM, ale to znów sugeruje raczej dobrego średniaka niż flagowca.

Widać więc, że jeśli SM-G8750 miałby stać się Galaxy S9 mini, to byłby nie tylko mniejszą, ale też słabszą wersją flagowego Samsunga. Nadal nie mielibyśmy do czynienia z najwyższą specyfikacją zamkniętą w kompaktowej obudowie.

Samsung Galaxy S5 mini

Obecnie, jeśli mówimy o urządzeniu z „mini” lub „compact” w nazwie, to liczymy się z tym, że ekran ma nie mniej niż 5 cali. W Geekbench przekątne ekranu nie są oznaczane, więc nie pozostaje nic tylko wyciągnąć ręce ku niebu w oczekiwaniu na kolejne przecieki. I odmawiać po cichu ustawiczną mantrę „oby tylko to był mały flagowiec”. Samsungu, rynek takiego potrzebuje!

Recenzja Samsunga Galaxy S9+ – właśnie taki powinien być zeszłoroczny Galaxy S8+

dzięki: Nashville chatter, Geekbench, PhoneArena
zdjęcie tytułowe: Nashville chatter

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona