Tak wygląda nakładka Samsung Experience 10 na Galaxy S9+ z Androidem Pie. Ewolucja czy rewolucja? | Tabletowo.pl

Tak wygląda nakładka Samsung Experience 10 na Galaxy S9+ z Androidem Pie. Ewolucja czy rewolucja?

Dołącz do dyskusji 0

Samsung ostatnimi czasy jest zdecydowanie na fali. Koreański koncern regularnie prezentuje ciekawe, przyzwoite pod względem specyfikacji urządzenia. W najbliższym czasie niektóre z nich otrzymają aktualizację do Androida Pie, a co za tym idzie – również dostęp do nakładki systemowej Samsung Experience w wersji 10. Mamy dla Was pierwsze zrzuty ekranu oraz informacje o najważniejszych zmianach jakie ona przyniesie. Gotowi?

Samsung Experience w wersji 10 to przede wszystkim ciemny motyw systemowy, na którego pojawienie się w przypadku Androida czeka wielu z nas. Co ciekawe, będziemy mogli go włączyć automatycznie, np. o określonej godzinie. Dzięki temu choćby wieczorem ekran smartfona nie będzie tak raził naszych oczu jak do tej pory.

Ciemny motyw – z racji na to, że mamy do czynienia z ekranem Super AMOLED – pozwoli nieco wydłużyć czas pracy smartfona na jednym ładowaniu. A doskonale wiemy o tym, że żywotność baterii smartfona to dla wielu z nas kluczowa kwestia. Nie wszyscy bowiem musimy chcieć nosić ze sobą powerbanki lub ładować urządzenie dwa razy dziennie.

Warto również wspomnieć, że w przypadku Experience 10 Samsung konsekwentnie stawia na obłości w przypadku rogów wszystkich wyskakujących w trakcie użytkowania smartfona okienek. W połączeniu ze wspomnianym przeze mnie wcześniej ciemnym motywem systemowym taki sposób wyświetlania danych prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Przywodzi jednak na myśl pewne elementy interfejsu iOS. Czyżby Samsung wyraźnie się na nim wzorował? Mniejsza o to. Osobiście, jako użytkownikowi Samsunga, ten kierunek rozwoju interfejsu po prostu bardzo się podoba.

Recenzja Samsunga Galaxy S9+ – właśnie taki powinien być zeszłoroczny Galaxy S8+

Samsung ponadto umożliwi nam ukrycie ekranowych przycisków systemowych. Interfejs będziemy mogli obsługiwać za pośrednictwem gestów, przesuwając palcem po miejscach, w których do tej pory wyświetlane były przyciski systemowe. Czas pokaże. czy będzie to wygodne rozwiązanie, które zjedna sobie sympatię użytkowników. Mnie nie urzekło. Wolę tradycyjny panel nawigacyjny, ale to już chyba przyzwyczajenie.

Zmian wizualnych – jak zawsze w przypadku aktualizacji nakładki Samsunga – doczeka się wiele aplikacji systemowych, jak na przykład Kontakty, Wiadomości, Kalkulator czy chociażby Galeria. To dobra wiadomość dla wszystkich estetów, którzy lubią cieszyć swoje oko nowinkami w nakładce systemowej od Koreańczyków. Miejmy nadzieję, że poprawiony interfejs pójdzie w parze z poprawkami w zakresie funkcjonalności owych aplikacji. Pełną galerię zmian w nakładce Samsung Experience prezentujemy Wam w poniższej galerii.

Jak widać, Samsung poczynił ze swoją nakładką systemową spore postępy. Tak trzymać! Z pewnością w jej przypadku prace nadal trwają i jeszcze wiele w kwestiach wizualnych może się zmienić. Widać jednak, że koreański koncern idzie w dobrym kierunku by uczynić współpracę z systemem Android jeszcze wygodniejszą.

Aktualizacja do Androida Pie dla flagowego Samsunga Galaxy S9+ planowana jest na koniec bieżącego roku bądź początek przyszłego.

Źródło: XDA Developers

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona