Czy na pewno #XiaomiLepsze? Spójrzcie na te statystyki zadowolenia z Samsunga Galaxy S8 | Tabletowo.pl

Czy na pewno #XiaomiLepsze? Spójrzcie na te statystyki zadowolenia z Samsunga Galaxy S8

Dołącz do dyskusji 0

Nie trzeba wydać kilku tysięcy złotych na smartfon, żeby być z niego zadowolonym. Nikt jednak raczej nie prowadzi zakrojonych na szeroką skalę badań, żeby dowiedzieć się, w jakim stopniu usatysfakcjonowani są użytkownicy ze swojego budżetowca lub średniaka. Dlatego nie jest zaskoczeniem, że tym razem wzięto na tapet jednego z tegorocznych flagowców, a konkretniej Galaxy S8.

Już na wstępie muszę jednak zaznaczyć, że nie są to „oficjalne” badania, ponieważ nie przeprowadził ich Samsung. O poziom zadowolenia z Galaxy S8 postanowił zapytać jego właścicieli jeden z RedditowiczówAwesomesauce1492. Jego ankietę wypełniło łącznie około 1500 osób – 96% głosów pochodziło od użytkowników Reddita, 3% z XDA-Developers i 1% z Facebooka.

Po zsumowaniu wszystkich odpowiedzi okazało się, że właściciele Galaxy S8 najbardziej chwalą sobie wyświetlacz (4,9/5), aparat (4,8/5), jakość wykonania (4,7/5) i design (4,6/5). Nieźle też oceniono szybkie ładowanie (4,5/5) i czas pracy na baterii (4,4/5). Gorzej natomiast oprogramowanie, tj. nakładkę (3,7/5) oraz zabezpieczenia biometryczne, czyli czytnik linii papilarnych (zapewne wpłynęło na to jego dość niefortunne umiejscowienie) i skaner tęczówki oka (3,7/5). Najgorzej z kolei samą cenę (3,4/5). Ogólny wynik to 4,3/5.

W ankiecie padło jednak jeszcze jedno pytanie, a mianowicie o to, czy gdyby ktoś cofnął się w czasie i znowu miał kupić nowy smartfon, to czy ponownie wybrałby Galaxy S8. Jak się okazuje, aż 80% osób odpowiedziało, że tak. 13% nie byłoby pewnych, a jedynie 7% z całą pewnością wybrałoby inny model.

Jak wspomniałem na początku, badania nie przeprowadził sam Samsung, więc na pewno producent się na nie nigdy nie powoła. Tym bardziej, że wzięli w nim udział chętni, a nie wybrani, dobrani w odpowiedni sposób i określonej liczbie (tzw. grupa reprezentatywna). Mimo to, jest to jasny znak, że użytkownicy ogólnie i tak są bardzo zadowoleni ze swoich Galaxy S8.

Źródło: Reddit; Gamebanana (Peter Griffin)

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona