Samsung Galaxy S8 na Exynosie 8895 lepszy niż na Snapdragonie 835? 16
Samsung Galaxy S8

Samsung Galaxy S8 na Exynosie 8895 lepszy niż na Snapdragonie 835?

Po raz kolejny wracamy do tematu najgorętszej zbliżającej się premiery, czyli nowego flagowca Samsunga: Galaxy S8 oraz S8+. Tym w sieć poszły wyniki urządzenia w benchmarkach. I trzeba tu oddać Samsungowi, że ich autorski procesor naprawdę daje radę.

Samsung od lat słynie z dość ciekawego podejścia do kwestii procesorów we swoich flagowcach. Od jakiegoś czasu, rok w rok, debiutuje wersja flagowca pracująca na Snapdragonie oraz na autorskim układzie od Koreańczyków z południa – Exynosie. Trzeba tu od razu zauważyć, że całkiem często to Exynos wychodzi z tej rywalizacji zwycięsko, bowiem już od kilku generacji mówiąc o rodzinie Exynos zawsze trzeba mieć na uwadze wysoką wydajność a także rozsądną temperaturę pracy procesora.

Jak wyglądają wyniki, które urządzenie pracujące na Exynosie wykręciło w benchmarkach? Dobrze. A nawet bardzo dobrze. W rankingu GeekBench układ zdołał zdobyć 1978 punktów w trybie Single Core  oraz 6375 punktów w Multi Core. Warto tu dopowiedzieć, że w S8+ pracującym pod kontrolą Snapdragona 835 wyniki przedstawiały się następująco: 1929 punktów dla pojedynczego rdzenia oraz 6375 punktów dla wielu rdzeni.

Widać więc jak na dłoni, że Exynos idzie z nowym układem od Qualcomm’a „łeb w łeb”, jednocześnie mogąc ścigać się z niemal każdym procesorem od konkurencji, wliczając w to Kirina 960 od Huawei.

Samsung Galaxy S8 na Exynosie 8895 lepszy niż na Snapdragonie 835? 17

Samsung Galaxy S8 na Exynosie 8895 lepszy niż na Snapdragonie 835? 18

Gdybyście mieli wybierać, jaką wersję urządzenia kupić, postawilibyście na S8 z Exynosem czy jednak z nowym SnapdragonemKażdy z układów zdaje się mieć silną pozycję, oferując przy tym zdecydowanie ponadprzeciętną szybkość działania. Tylko teraz jak jednoznacznie ocenić, który jest lepszy? ;)

źródło: gsmarena.com, gizchina

_
Weekend to idealny czas, by ruszyć szare komórki. Pamiętajcie o naszym konkursie organizowanym wspólnie z x-kom, w którym do wygrania Lenovo Moto 360 sport!