Samsung Galaxy S7 - test baterii | Tabletowo.pl

Samsung Galaxy S7 – test baterii

Dołącz do dyskusji 0

Jak działa bateria w Samsungu Galaxy S7? Wprowadzany właśnie na rynek topowy smartfon koreańskiego producenta całkiem dobrze prezentuje się w testach pod względem działania baterii. Mogłoby być jednak lepiej…

Samsung Galaxy S7 zbiera sporo pozytywnych recenzji wśród pierwszych użytkowników i na portalach technologicznych. Pojawiają się też głosy krytyki. Natomiast cena, jakiej żądają za najnowszy telefon Samsunga polscy operatorzy komórkowi, zwala z nóg. Dodatkowo okazuje się, że na rynku dostępne są różne wersje z aparatem albo ISOCELL, albo Sony. A co z baterią?

Po pierwszych zachwytach przyszła pora na testy. Ostatnio pisaliśmy o procesorze, z którego korzysta Samsung Galaxy S7. Dzisiaj zajmiemy się baterią i czasem jej pracy. Serwis GSMArena przygotował szczegółowy raport na temat długości działania Samsunga Galaxy S7 po pełnym naładowaniu. Nie ma szału, ale smartfon mieści się w solidnej średniej.

Zanim jednak przystąpimy do przedstawienia wyników testów – parę informacji. Pod uwagę wzięto telefony o podobnych rozmiarach i zbliżonej baterii. Chociaż nie do końca, bo np. bateria iPhone’a 6s to 1715 mAh, zaś S7 – 3000 mAh. Dla testujących bardziej liczyło się jednak to, co telefon robi z baterią. Jak wiadomo nawet duży akumulator w smartfonie czy tablecie może być niewystarczający, jeżeli sprzęt i oprogramowanie nie korzystają zeń rozsądnie. Przejdźmy jednak do samych testów.

Czas rozmów

Tutaj Samsung Galaxy S7 plasuje się idealnie w średniej. Gdyby jednak wyciąć z porównania tablet Samsung Galaxy Tab Pro, okazałoby się, że jest to nie tyle średnia, co czołówka. Dla porównania iPhone 6S pozwala na 11 godzin rozmów na jednym ładowaniu.

Czas rozmów, fot. GMSArena

Czas rozmów, fot. GMSArena

Wideo

Tutaj konkurencję z powierzchni ziemi zmiótł Gionee Marathon M5, który pozwala na 26 godzin oglądania wideo non stop. S7 blado wypada w tym porównaniu z prawie 15 godzinami. No, ale Marathon M5 oferuje ogromną baterię 5020 mAh.

Wideo, fot. GSMArena

Wideo, fot. GSMArena

Przeglądanie internetu

Tutaj również pierwsze miejsce zajął M5, który zupełnie deklasuje konkurencję. Samsung Galaxy S7 pozostaje jednak w czołówce swojej grupy z ponad 9 godzinami przeglądania stron internetowych. Co interesujące, flagowca wyprzedza zeszłoroczny, niedrogi Galaxy J7 (bateria 3000 mAh).

Przeglądanie internetu, fot. GSMArena

Przeglądanie internetu, fot. GSMArena

Na koniec jeszcze ciekawostka. Jeżeli włączymy funkcję Always On, czyli wyświetlanie podstawowych informacji na zablokowanym ekranie Samsung Galaxy S7 z minimalnym zużyciem baterii, telefon wytrzyma 49 godzin.

Powyższe statystyki przedstawiają oczywiście tylko testy baterii najnowszego flagowca firmy Samsung w różnych scenariuszach. Tak naprawdę to codzienne użytkowanie pokaże, jak sprawdza się bateria w tym smartfonie i jak potrafi on wykorzystać jej potencjał – a póki co wyniki SoT (screen on time) są bardzo skrajne u różnych recenzentów. Mimo wszystko badania wykonane przez GSMArena pokazują, że telefon raczej nie powinien zawieść swoich użytkowników.

źródło: GSMArena

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona