Samsung Galaxy S7 Edge ma najlepszy aparat na rynku

Szczerze mówiąc, było to tylko kwestią czasu. Ekipa DxOMark testuje wszystkie nowe flagowce i dość często się zdarza, że od razu „wskakują” one na sam szczyt podium. Tak było z Galaxy S6, a potem z Sony Xperią Z5 i Galaxy S6 Edge Plus. Teraz sytuacja powtarza się z Galaxy S7 Edge.

Samsung podczas Galaxy Unpacked dużo czasu poświęcił aparatom, w jakie wyposażył swoje tegoroczne flagowce. 12 Mpix matryca, jaśniejszy obiektyw (f/1.7), podwójne piksele – to wszystko miało sprawić, że Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge będą najlepszymi fotograficznymi smartfonami na rynku. I tak też się stało.

DxOMark przetestował aparat w większym wariancie flagowca, po czym przyznał mu łączny wynik, wynoszący 88 punktów. Dla porównania, Sony Xperia Z5, a później Galaxy S6 Edge Plus otrzymały w przeszłości o jeden punkt mniej. Galaxy S7 Edge z powyższym wynikiem został więc nie tylko liderem całej stawki, ale i bezwzględnym rekordzistą.

DxOMark wyróżnił znakomitą ekspozycję oraz odwzorowanie kolorów w pomieszczeniach i na zewnątrz. Pochwalono także m.in. dużą szczegółowość zdjęć oraz minimalną ilość szumów. Oczywiście aparat dużo lepiej radzi sobie w dobrych warunkach oświetleniowych, chociaż w tych gorszych jakość zdjęć także jest bardzo dobra. Jednak zarówno w jednym, jak i drugim przypadku odwzorowanie detali i tekstur jest znakomite, a wręcz idealne.

Podobnie sprawa wygląda z autofokusem, który jest ultraszybki i wyjątkowo dokładny, przez co jest jednym z najlepszych na rynku. Ekipa z DxOMark pochwaliła także wbudowaną diodę doświetlającą LED.

W przypadku nagrywania wideo zwrócono przede wszystkim uwagę na oszałamiający autofokus i stabilizację obrazu. Jest to pięta achillesowa większości aparatów, które często nie radzą sobie w wystarczającym stopniu, gdy urządzenie się trzęsie. Do tego ekspozycja jest świetna, kolory dobrze odwzorowane, a detale zachowane. Przy okazji pojawiła się także wskazówka, aby w czasie nagrywania filmów w pomieszczeniach zapewnić jak najwięcej światła – wtedy efekty będą dużo lepsze.

Poniższa tabela przedstawia ocenę punktową poszczególnych aspektów. Szczegółowy opis każdego z nich możecie przeczytać w podlinkowanym źródle.

Samsung Galaxy S7 Edge DxOMark photo videoŹródło: DxOMark