Samsung Galaxy S6 z wolnej sprzedaży dostaje Androida 7.0 Nougat

Kiedy T-Mobile udostępnił aktualizację do Androida 7.0 Nougat dla Galaxy S6 właściciele niebrandowanych smartfonów byli zawiedzeni, że egzemplarze z tzw. wolnej sprzedaży nadal czekają na nową wersję oprogramowania. Na szczęście to oczekiwanie się już skończyło, ponieważ teraz i te urządzenia otrzymały update.

Aktualizacja dla Galaxy S6 z tzw. wolnej sprzedaży waży sporo mniej niż dla egzemplarzy z T-Mobile – 970,53MB (versus 1306,10MB – ale wiadomo, dlaczego tak jest). Oczywiście jest ona udostępniania przez OTA (Over-The-Air), czyli bezprzewodowo. Sądząc po liczbie wiadomości i sygnałów, jakie od Was otrzymaliśmy, wydaje mi się, że już większość użytkowników dostało nową wersję systemu operacyjnego. Ale jeżeli są osoby, które wciąż jej jeszcze nie mają, to zaraz powinno się to zmienić – wygląda na to, że cały proces przebiega bardzo sprawnie.

Razem z Androidem 7.0 Nougat Samsung udostępnił również kwietniowe poprawki zabezpieczeń Androida (klienci T-Mobile ich nie dostali – nadal mieli lutowe). Oprócz tego, jak można wyczytać z changeloga, poprawiono niektóre rzeczy i funkcje, a do tego zoptymalizowano działanie całego smartfona.

Koniecznie dajcie znać, czy już Wasze Galaxy S6 dostały Androida 7.0 Nougat i jak się sprawują pod kontrolą nowej wersji systemu operacyjnego!

Dzięki Błażej, Renata, Mateusz za info!