Samsung Galaxy S6 Edge Plus pozuje do zdjęć obok Galaxy Note 4

Ostatnio Samsung postawił na rozwijanie smartfonów z zakrzywionym ekranem, który bardzo przypadł do gustu wielu klientom. Wkrótce oferta Koreańczyków powiększy się o kolejny phablet z rodziny Edge. Będzie nim Galaxy S6 Edge Plus, którego poznamy wraz z piątą generacją Note’a (plotki mówią o 12 sierpnia, ale IFA wydaje się bardziej realnym terminem). Co ciekawsze, w sieci pojawiły się jego pierwsze zdjęcia. Czy potwierdzają się wcześniejsze doniesienia?

Samsung Galaxy S6 Edge Plus ma mieć podzespoły identyczne, co jego mniejsza wersja. Exynos 7420, 3 GB RAM, 32 GB pamięci wbudowanej, aparaty 16 i 5 Mpix – tutaj nie szykują się żadne poważniejsze zmiany. Głównym wyróżnikiem powiększonej „eS-ki” będzie zakrzywiony z obu stron ekran Super AMOLED o przekątnej aż 5,7 cala. Moim zdaniem takie połączenie sprawi, że będzie niemożliwe obsłużyć go jedną dłonią.

Nawet jeśli telefon z załączonych zdjęć to atrapa, daje nam wyobrażenie tego, jak rzeczywiście będzie wyglądał nadchodzący Galaxy S6 Edge Plus. Oczywiście stylistyka pozostanie niezmieniona. Dalej będziemy mieć do czynienia z charakterystycznym wyglądem, a zarówno przód, jak i tył urządzenia, zostały pokryte szkłem, co może niektórym nie przypaść do gustu. Jestem ciekaw, czy Koreańczycy dodadzą w nim dodatkowe funkcje, wykorzystujące nietypowy wyświetlacz.

Niewątpliwie premiera nowych high-endów z Korei jest już blisko. Można to zauważyć po licznych przeciekach czy grafikach na ich temat – jedynie może martwić cena, która na pewno przekroczy 3000 złotych. Cóż, smartfony z zagiętym ekranem nigdy nie należały do najtańszych. Równie ciekawie zapowiada się Galaxy Note 5, poza tym będzie sporo tańszy od S6 Edge Plus.

samsung-galaxy-s6-edge-plus-1

źródło: AllAboutSamsung przez @AdamLange