Samsung Galaxy S5 z ekranem Super AMOLED 5,25" 2560 x 1440 pikseli? - Tabletowo.pl

Samsung Galaxy S5 z ekranem Super AMOLED 5,25″ 2560 x 1440 pikseli?

Dołącz do dyskusji 0

Wraz ze wzrostem przekątnych wyświetlaczy topowych smartfonów (i ich rozdzielczości) coraz trudniej jest nam zakwalifikować dany sprzęt do konkretnej grupy urządzeń. Galaxy Note każdej generacji bez wątpienia jest tabletofonem. Galaxy S4 z kolei w dalszym ciągu smartfonem, który – wiele wskazuje na to – już w kolejnej generacji doczeka się jeszcze większego ekranu. I teraz pojawia się dylemat: pisać o nim na Tabletowo czy nie? Odpowiedź jest jednak prosta: z racji bardzo wysokiej rozdzielczości… nie ma innego wyjścia, jak Was o tym poinformować.

Tym bardziej, że w sieci pojawiły się właśnie bardzo świeże i interesujące informacje dotyczące Samsunga Galaxy S5. Pochodzą z serwisu SamMobile i są, jak twierdzą redaktorzy owego portalu, potwierdzone.

Samsung Galaxy S5 ma zostać wyposażony w wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli. Jego przekątna wciąż nie została ostatecznie potwierdzona, ale wiele wskazuje na to, że będzie miał przekątną 5,25″ (poprzednik, Galaxy S4, ma 5″).

Co więcej, ma być dostępny w dwóch wersjach: z obudową aluminiową (za ok. 800 euro) oraz z plastikową (za ok. 650 euro). Tym samym Samsung pójdzie niejako w ślady Apple (iPhone 5S i iPhone 5C). Za działanie całości ma odpowiadać system operacyjny Android 4.4 KitKat.

Urządzenie ma posiadać aparat 16 Mpix (wciąż nie wiadomo czy uświadczymy tu sprzętowej optycznej stabilizacji obrazu OIS) i pracować dzięki procesorowi Exynos 6 lub Qualcomm Snapdragon 805 (nie wiadomo która jednostka trafi do której wersji smartfona).

Samsung Galaxy S5 ma zadebiutować w pierwszym kwartale 2014 roku. Początkowo mówiło się, że jego premiera może mieć miejsce podczas MWC 2014 w Barcelonie, ale wiele wskazuje na to, że ujrzymy go dopiero w połowie marca lub nawet na początku kwietnia.

Dodatkowo Samsung ma zaprezentować dwa inne produkty: Galaxy S5 mini oraz Galaxy S5 Zoom – oba z 4,8-calowymi ekranami.

_

Możecie być spokojni, nie zamieniamy się w smartfonowo. W dalszym ciągu jesteśmy wierni idei, że piszemy o urządzeniach z ekranami o przekątnej od 5″ w górę. Ale i tak kolejny raz napiszemy o SGS5 dopiero w momencie oficjalnej premiery.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona