Samsung Galaxy S5 Neo został zaprezentowany (aktualizacja)

Samsung SM-G903F otrzymał certyfikat Wi-Fi, co może oznaczać, że urządzenie już niedługo zostanie oficjalnie zaprezentowane. Spekuluje się, że za tym symbolem kryje się model Galaxy S5 Neo. Czy zobaczymy coś rewolucyjnego? Wątpię…

Jak wiadomo południowokoreański producent słynie z tego, że ma w zwyczaju wypuszczać na rynek urządzenia o nieznacznie zmienionej specyfikacji dopisując do podstawowego modelu przyrostek „Neo”, „Value Edition” lub, na przykład, „Plus”. Dziś pojawiła się informacja, że model SM-G903F otrzymał certyfikat od Wi-Fi Alliance. Co to może być za smartfon?

Kilka miesięcy po premierze Samsunga Galaxy S3 zobaczyliśmy wersję z dopiskiem Neo, tak samo było w przypadku Galaxy S4. Prawdopodobnie więc SM-G903F będzie minimalnie zmienioną wersją „eski” piątej generacji.

Smartfon prawdopodobnie zostanie został wyposażony w 5,1-calowy wyświetlacz Super AMOLED rozdzielczości Full HD, 2GB pamięci RAM, 16-megapikselowy aparat oraz akumulator o pojemności 2800 mAh. Jedyną większą zmianę dostrzeżemy w modelu procesora – zamiast Snapdragona 801 znajdziemy tu 64-bitowy, ośmiordzeniowy procesor Exynos 7580. Aparat frontowy zostanie został jeszcze nieco ulepszony – 2-megapikselową matrycę zastąpił aparat o rozdzielczości 5 Mpix.

Jakiś czas temu w sieci pojawiła się cena niezaprezentowanego jeszcze Galaxy S5 Neo. Mówiło się wtedy, że smartfon będzie kosztował 490 dolarów w przedsprzedaży w Czechach. Moim zdaniem z taką ceną ulepszony smartfon sprzed roku nie osiągnie zbyt dużego sukcesu… Z osądami poczekajmy jednak do jego oficjalnej prezentacji.

Źródło: Sammobile


 

Aktualizacja

Smartfon został po cichu zaprezentowany w Czechach 29.06.2015, był dostępny w przedsprzedaży, ale z nieznanych powodów został usunięty z oferty czeskich sklepów. Telefon jednak dostępny jest w naszym polskim sklepie X-KOM, gdzie został wyceniony na 1549 złotych.

Wielkie podziękowanie dla czytelnika, który podesłał nam tą informację.