Samsung Galaxy S5 Mini Android 6.0.1 Marshmallow

Samsung Galaxy S5 mini otrzymuje aktualizację do Androida 6.0.1 Marshmallow

Posiadacze Galaxy S5 mini mogli już zwątpić, że Samsung o nich jeszcze pamięta i zamierza zaktualizować ich urządzenia do nowszej wersji systemu. Koreańczycy nie zapomnieli jednak o użytkownikach tego modelu i właśnie rozpoczęli proces udostępniania im Androida 6.0.1 Marshmallow.

Chciałoby się rzec: lepiej późno niż wcale. Tym bardziej, że ta aktualizacja najprawdopodobniej będzie już ostatnią i posiadacze Galaxy S5 mini raczej nie otrzymają Androida 7.0 Nougat. Samsung jasno zdaje się zresztą dawać do zrozumienia, że model ten jest już do tzw. odstrzału. W innym przypadku, Androida 6.0.1 Marshmallow otrzymałby najpierw on, a nie średniaki, jak na przykład Galaxy J5 2015 czy Galaxy A5 2015.

Aktualizację Samsung udostępnił na razie użytkownikom w Rosji. Sprzedawany tam model nosi jednak dokładnie takie samo oznaczenie, jak ten, dystrybuowany w Polsce (SM-G800H; taki widnieje na lokalnej stronie producenta). Nowa wersja systemu powinna więc dość szybko i sprawnie przywędrować do naszego kraju.

Paczka z aktualizacją waży 809,13MB. Po jej pobraniu i zainstalowaniu, wersja oprogramowania zmienia się na MMB29M.G800HXXU1CPI5. Android 6.0.1 Marshmallow przynosi ze sobą takie nowości, jak tryb Doze, czy możliwość nadawania i odbierania uprawnień poszczególnym aplikacjom. Producent na pewno zadbał jednak również o odpowiednią optymalizację i poprawę ogólnej wydajności (a przynajmniej trzeba mieć taką nadzieję).

Źrodło: SamMobile