samsung galaxy s 4

Samsung Galaxy S4 otrzymuje Androida 5.0 w Rosji

Kolejny starszy Samsung otrzymał właśnie aktualizację do Androida 5.0 Lollipop. Samsung Galaxy Note 4 nadal czeka…

Kilka dni temu pisałem, że Samsung Galaxy Note 3 otrzymał aktualizację do Androida 5.0 Lollipop w Rosji. Teraz w tym samym kraju pojawił się update do „lizaczka” dla Samsunga Galaxy S4.

Jak donosi Sammobile aktualizacja do Androida 5.0 Lollipop dla Samsunga Galaxy S4 ma rozmiar 1049,17 MB i jest dostępna dla modelu z Exynosem (GT-I9500).

lollipop-s4-russia

W nowej wersji systemu użytkownicy otrzymają znane z Androida 5.0 Lollipop powiadomienia na ekranie blokady, nieco zmieniony interfejs systemu oraz trochę więcej wolnej pamięci w urządzeniu dzięki usunięciu kilku aplikacji od Google, takich jak Google Play Books oraz Movies. Jeśli ktoś będzie miał takie życzenie, aplikacje te oczywiście będzie można pobrać z Google Play. Na dzień dzisiejszy aktualizacja jest dostępna tylko w Rosji w trybie OTA. Wszystkie zmiany, w porównaniu do smartfona działającego z KitKatem, możecie zobaczyć na poniższym filmie.

https://www.youtube.com/watch?v=8QETNpd57kk

Dziwi mnie jedynie to, że sporo nowszy Samsung Galaxy Note 4 nadal nie otrzymał aktualizacji do Androida 5.0 Lollipop. Rozumiem, że z tym urządzeniem jest więcej do dopracowania ze względu na sporą ilość funkcji, których nie znajdziemy w innych, starszych wersjach urządzenia. Niemniej jednak osoby, które zakupiły najnowszego flagowca mogą czuć lekkie niezadowolenie, że starsze urządzenia dostają aktualizację wcześniej. Oby niedługo to się zmieniło…