Samsung przygotował dedykowane power banki do flagowców z serii Galaxy S20

Samsung, podobnie jak każdy poważnie podchodzący do sprawy producent, nie ogranicza się wyłącznie do sprzedaży smartfonów. Koreańczycy starają się kompleksowo obsłużyć klientów, dostarczając im różnego rodzaju akcesoria, które mogą im się przydać na co dzień podczas korzystania z urządzenia mobilnego. Nie mogło więc zabraknąć tych dedykowanych do nowiutkich flagowców z serii Galaxy S20. Wśród nich znajdują się m.in. dwa power banki.

Reklama

Chociaż żadna agencja badawczo-analityczna nie zajmuje się monitorowaniem wielkości sprzedaży akcesoriów do urządzeń mobilnych (poza wearables), to są one bardzo ważne dla każdego dużego producenta. I to nie tylko dlatego, że zapewniają dodatkowy przychód, ale przede wszystkim z powodu chęci dostarczenia klientom kompleksowego doświadczenia z marką. Mimo że większość użytkowników wybiera najtańszą i nieoryginalną opcję, to wiele osób woli wydać nieco więcej i nabyć dedykowane akcesoria tej samej firmy, u której kupiła smartfon.

Reklama

Nowe power banki Samsunga do smartfonów z serii Galaxy S20

Samsung od lat wprowadza na rynek dedykowane akcesoria do swoich smartfonów. Nie mogło więc zabraknąć akcesoriów do zaprezentowanych wczoraj flagowców z linii Galaxy S20. Na swojej oficjalnej stronie internetowej producent zapowiedział m.in. dwa nowe power bank. Oba charakteryzują się pojemnością 10000 mAh i wsparciem dla technologii szybkiego ładowania o mocy 25 W. Do tego, jak deklarują Koreańczycy, sam bank energii też ma się ładować „bardzo szybko” (przez port USB-C). Jeden z modeli dodatkowo obsługuje ładowanie indukcyjne, lecz w przypadku ładowania dwóch urządzeń nie jest dostępne szybkie ładowanie 25 W.

W sprzedaży pojawi się również ładowarka samochodowa, lecz najprawdopodobniej nie będzie dostępna w Polsce, gdyż nie jest ona wymieniona na polskiej stronie Samsunga. Mimo wszystko warto o niej wspomnieć, gdyż oferuje ona dwa wyjścia USB – jedno obsługuje super szybkie ładowanie Super Fast Charging 2.0 do 45 W (przez USB-C), natomiast drugie 15 W (pełnowymiarowe USB). W zestawie sprzedażowym znajduje się jednak tylko jeden przewód. Producent informuje też, że jeśli ktoś chce skorzystać z ładowania 45 W, musi użyć dedykowanego kabla 5 A (dotyczy Galaxy S20 Ultra i Galaxy Note 10+).

Samsung nie podał sugerowanych cen nowych power banków ani informacji, kiedy trafią one do sprzedaży (na stronie widnieje jedynie określenie „wkrótce”).

Źródło: Samsung, Samsung

 1. Co za czasów dożyliśmy… :) Teraz producenci do swoich produktów (telefonów smart ale nadal FONów) zmuszeni sa „dedykować” przenośne elektrownie :) szkoda ze bez dodatkowych pasków i mocowań do spodni….
  Taki o to mamy postęp technologiczny i miniaturyzacje ze miejsca na nowe zasilanie nie starczyło energii w fabrykach..
  Zamiast wprowadzić ewolucyjne zmiany w zasilaniu łatwiej zadedykować dodatkowe przenośne zasilanie ehhh… komercja i kartele rządzą! :P

   1. Chociażby o tych grafenowych nowinkach o których czytamy od wielu lat ;) Moim zdaniem gotowy projekt leży już gdzieś w sejfie i czeka na odpowiedni moment ;P

    1. Teraz o wszystkim decydują księgowi. Obawiam się, że nieprędko zobaczymy grafenowe ogniwa ze względu na cenę.

 2. Ciekawe jaka jest realna pojemność tego ogniwa przy ładowaniu 25W. Na ile wystarczy to 10000mah? Jedno naładowanie smartfona? Przy takiej mocy 20000mah co najmniej powinno być .

 3. Niby fajnie, że jest jakiś postęp ale osobiście jednak wychodzę z założenia, że power bank to po prostu energia tam gdzie nie ma dostępu do gniazdka i w zupełności wystarcza mi power bank 5v/2a 10000 pojemności. W końcu jakie znaczenie ma czy naładuje telefon w 60 czy 120 minut będąc np. w górach? I tak niosę wszystko ze sobą, ot będę miał po prostu
  dłużej podłączony kabel.. :)

 4. Pewnie 10000 mAh ale w 3’3 V jak w poprzednim power banku. Plus że od Samsunga jako jedyne ładują też Galaxy Watch ale cena 200 zł to jednak logo.

 5. Ostatnio dostałam power bank Forever Core, 10000 mAh + kabel lightning, czarny bardzo fajny zgrabny sprzęt .Jak dla mnie przydatny w codziennym życiu , szybko ładuję , nie zajmuję wiele miejsca

 6. W s20 jest ten minus że wysepka sprawia że telefon sie buja na płaskim. Nawet na powerbanku się będzie bujał. Ja tam wolejednak po kabelku, nie trzeba wtedy trzymać obu w ręku tylko sam telefon. Sama mam teaz powerbank z Lamaxa 20000 z qc i.. po co przepłacać za bajerki:P

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama