Samsung przygotował dedykowane power banki do flagowców z serii Galaxy S20

Samsung, podobnie jak każdy poważnie podchodzący do sprawy producent, nie ogranicza się wyłącznie do sprzedaży smartfonów. Koreańczycy starają się kompleksowo obsłużyć klientów, dostarczając im różnego rodzaju akcesoria, które mogą im się przydać na co dzień podczas korzystania z urządzenia mobilnego. Nie mogło więc zabraknąć tych dedykowanych do nowiutkich flagowców z serii Galaxy S20. Wśród nich znajdują się m.in. dwa power banki.

Chociaż żadna agencja badawczo-analityczna nie zajmuje się monitorowaniem wielkości sprzedaży akcesoriów do urządzeń mobilnych (poza wearables), to są one bardzo ważne dla każdego dużego producenta. I to nie tylko dlatego, że zapewniają dodatkowy przychód, ale przede wszystkim z powodu chęci dostarczenia klientom kompleksowego doświadczenia z marką. Mimo że większość użytkowników wybiera najtańszą i nieoryginalną opcję, to wiele osób woli wydać nieco więcej i nabyć dedykowane akcesoria tej samej firmy, u której kupiła smartfon.

Reklama

Nowe power banki Samsunga do smartfonów z serii Galaxy S20

Samsung od lat wprowadza na rynek dedykowane akcesoria do swoich smartfonów. Nie mogło więc zabraknąć akcesoriów do zaprezentowanych wczoraj flagowców z linii Galaxy S20. Na swojej oficjalnej stronie internetowej producent zapowiedział m.in. dwa nowe power bank. Oba charakteryzują się pojemnością 10000 mAh i wsparciem dla technologii szybkiego ładowania o mocy 25 W. Do tego, jak deklarują Koreańczycy, sam bank energii też ma się ładować „bardzo szybko” (przez port USB-C). Jeden z modeli dodatkowo obsługuje ładowanie indukcyjne, lecz w przypadku ładowania dwóch urządzeń nie jest dostępne szybkie ładowanie 25 W.

W sprzedaży pojawi się również ładowarka samochodowa, lecz najprawdopodobniej nie będzie dostępna w Polsce, gdyż nie jest ona wymieniona na polskiej stronie Samsunga. Mimo wszystko warto o niej wspomnieć, gdyż oferuje ona dwa wyjścia USB – jedno obsługuje super szybkie ładowanie Super Fast Charging 2.0 do 45 W (przez USB-C), natomiast drugie 15 W (pełnowymiarowe USB). W zestawie sprzedażowym znajduje się jednak tylko jeden przewód. Producent informuje też, że jeśli ktoś chce skorzystać z ładowania 45 W, musi użyć dedykowanego kabla 5 A (dotyczy Galaxy S20 Ultra i Galaxy Note 10+).

Samsung nie podał sugerowanych cen nowych power banków ani informacji, kiedy trafią one do sprzedaży (na stronie widnieje jedynie określenie „wkrótce”).

Źródło: Samsung, Samsung