Samsung Galaxy S10 z podwójną kamerką do selfie – jak producent rozwiąże kwestię wycięcia w ekranie?

Samsung Galaxy S10 zbliża sie wielkimi krokami. Producent najprawdopodobniej zdecyduje się na zaprezentowanie kolejnej generacji swojego flagowego smartfona na początku przyszłego roku. Do sieci natomiast trafia coraz więcej przecieków z nim związanych. Najnowszy dotyczy tego, w jaki sposób Samsung chce rozwiazać problem wycięcia w ekranie dedykowanego podwójnej kamerce do selfie.

Wiadomym jest, że nowe flagowce Samsunga wykorzystywały będą innowacyjne ekrany Infinity-O, które zaoferują wycięcie dedykowane stricte kamerce do selfie. W przypadku Samsunga Galaxy S10+ konstruktorzy koreańskiego koncernu będą mieli dodatkowy orzech do zgryzienia – słuchawka ta bowiem zaoferować ma podwójną przednią kamerkę dedykowaną wideorozmowom i wykonywaniu selfie.

https://www.tabletowo.pl/2018/11/30/promocja-samsung-galaxy-s9-galaxy-s9-plus-750-zlotych-zwrotu-regulamin-co-trzeba-zrobic/

Z tego właśnie powodu, najprawdopodobniej w przypadku najmocniejszej wersji koreańskiego flagowca zastosowane zostanie owalne wycięcie w ekranie, które pomieści dwa obiektywy – zarówno podstawowy, jak i drugi – dedykowany wykonywaniu zdjęć szerokokątnych. W przeciwnym wypadku ekran musiałby bowiem zawierać dwa nieestetyczne wycięcia o róznych rozmiarach.

Koncept Samsunga Galaxy S10 / fot. Phone Arena

Samsung Galaxy S10+ według wstępnych ustaleń zaoferować ma m.in. trzy obiektywy głównego aparatu oraz wytrzymały akumulatorek o pojemności 4000 mAh. Ponadto charakteryzować ma go imponujący współczynnik zagospodarowania frontowego panelu urządzenia wynoszący aż 93,4%. Urządzenie najprawdopodobniej zadebiutuje już pod kontrolą Androida 9.0 Pie wraz z nakładką One UI, która jest obecnie bardzo intensywnie testowana na pokładzie Samsunga Galaxy S9 i S9+. Jest więc na co czekać!

Źródło: Phone Arena