Samsung Galaxy J6+ SM-J610F (fot. Samsung)

Samsung od razu zacznie z grubej rury – Galaxy P30 i Galaxy P30+ pierwszymi modelami z nowej serii Galaxy P

Wkrótce portfolio Samsunga zmieni się nie do poznania – kilka serii zostanie bowiem wygaszonych i zastąpionych nowymi. Wśród tych ostatnich znajdzie się linia Galaxy P, a pierwszymi modelami z tej rodziny będą Galaxy P30 i Galaxy P30+, które właśnie zdradziły pierwsze informacje na swój temat.

Samsung nigdy do końca nie uporządkował swojego portfolio, ale w ostatnich kilku latach mniej-więcej dało się je ogarnąć. Wkrótce jednak zostaną w nim wprowadzone spore zmiany: serie Galaxy J, Galaxy On oraz Galaxy C odejdą do lamusa – zastąpią je linie Galaxy P, Galaxy R i Galaxy M.

Reklama

https://www.tabletowo.pl/2018/09/18/samsung-wyeliminuje-linie-galaxy-j/

Ostatnia z ww. ma składać się z bardzo mocno budżetowych smartfonów, którymi Samsung spróbuje zawalczyć o klienta w Chinach, Indiach i Ameryce Południowej. Seria Galaxy R cały czas pozostaje jedną wielką niewiadomą, w przeciwieństwie do linii Galaxy P – właśnie bowiem dowiadujemy się, że pierwszymi modelami z tej rodziny będą Galaxy P30 i Galaxy P30+.

Pominę w ogóle fakt, że Samsung zaczyna od razu od liczby „30” – najpewniej wynika to z tego, że konkurencja mocno wybiegła już z numeracją swoich smartfonów i Koreańczycy zwyczajnie nie chcą pozostać w tyle, zaczynając od samego początku. Jednocześnie może to jednak zwiastować zmianę nomenklatury urządzeń ze wszystkich serii, ponieważ w przeszłości pojawiły się doniesienia, że producent w (bliższej lub dalszej) przyszłości wypuści na rynek modele Galaxy A10, Galaxy A30, Galaxy A50, Galaxy A70 i Galaxy A90, chociaż do tej pory stosował tylko jedną cyferkę w nazwach swoich sprzętów.

Jeśli zaś chodzi o szczegóły na temat Galaxy P30 i Galaxy P30+, to aktualnie wiadomo, że ten pierwszy nosi oznaczenie SM-G6200 i wewnętrznie nazywany jest Phoenix. Oba smartfony najprawdopodobniej zostaną wyposażone w wyświetlacze TFT LCD IPS. Pojawiły się też doniesienia o czytnikach linii papilarnych w ekranach, ale raczej nie ma na to szans. Jedyną – choć dość mocno naciąganą – ewentualnością jest ta, że to rozwiązanie znajdzie się wyłącznie na pokładzie modelu z „plusem” w nazwie.

Serwisowi SamMobile udało się natomiast jeszcze ustalić, że (przynajmniej) Galaxy P30 będzie dostępny w dwóch wersjach pojemnościowych. z 64 GB lub 128 GB pamięci wbudowanej. Smartfon ma też mieć gradientową obudowę – klienci dostaną do wyboru czarną, czerwoną, niebieską i różową.

Niewykluczone, że Galaxy P30 i Galaxy P30+ zadebiutują jeszcze w 2018 roku, ponieważ do końca roku wciąż pozostaje sporo czasu.

*Na zdjęciu tytułowym Samsung Galaxy J6+

Źródło: Smartprix Bytes, GSMArena, SamMobile