Samsung Galaxy Note z "czystym" Androidem 4.0 ICS (wideo) - Tabletowo.pl

Samsung Galaxy Note z „czystym” Androidem 4.0 ICS (wideo)

Tabletowo.pl Samsung Galaxy Note z "czystym" Androidem 4.0 ICS (wideo) Samsung

Zarezerwowaliście już bilety na samolot do Korei, gdzie kupicie swój wymarzony tabletofon Samsung Galaxy Note w kolorze siarczystego różu? Kasia, nie mogąc przezwyciężyć miłości, jaką darzy tę barwę, już to zrobiła i zamierza jako pierwsza stanąć w kolejce do sklepu (ups, chyba się wygadałem!). Choć różowemu Note urody odmówić nie można, estetyka nakładki graficznej TouchWiz na system urządzenia pozostawia wiele do życzenia. Zarzuca jej się nadmierną zasobożerność oraz brak elegancji i funkcjonalności. O ile osobiście uważam ją za ładniejszą od domyślnego interfejsu systemu Android w wersji niższej niż 3.0, tak zastąpienie nią pięknego interfejsu Holo w Ice Cream Sandwich jest zbrodnią. Podobnego zdania jest użytkownik serwsiu RootGalaxyNote.com, który opublikował wideo, na którym prezentuje tabletofon Samsung Galaxy Note pozbawiony nakładki TouchWiz.

Specjalnie zmodyfikowany ROM nie jest idealny, albowiem występuje w nim problem z przystosowaniem interfejsu do gęstości pikseli na ekranie. Obecnie jest on nieco „zatłoczony”, lecz doświadczeni miłośnicy systemu Android na pewno znajdą rozwiązanie tego błędu. Wyłączając sprawę gęstości pikseli, interfejs Holo na 5,3-calowym ekran Galaxy Note prezentuje się wspaniale i działa dokładnie tak jak na większych tabletach z systemem Ice Cream Sandwich.

Warto zaznaczyć, że instalacja zmodyfikowanego ROMu z interfejsem Holo jest równoznaczna utracie specjalnych funkcji rysika S-Pen oferowanych przez TouchWiz. Oznacza to, że, przynajmniej w tej chwili, nie jest możliwe robienie zrzutów ekranu i edycja oraz korzystanie z gestów.

ROM Imilka’s AOSP ICS v08 dla Samsunga Galaxy Note możecie pobrać z forum XDA. Pamiętajcie, że wszelkich modyfikacji dokonujecie na własną odpowiedzialność!

via Android Community

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona