Samsung Galaxy Note w rękach Tabletowo.pl na IFA 2011 (wideo)

Samsung Galaxy Tab 7.7 (pierwsze wrażenia) to jedna z dwóch nowości producenta, które poznaliśmy na targach IFA 2011 w Berlinie. Drugim, dość nietypowym urządzeniem, jest Samsung Galaxy Note, będący połączeniem tabletu i smartfona. Dorwaliśmy to urządzenie w swe ręce. Jesteście ciekawi jak działa?

Odkąd w sieci pojawiły się pierwsze informacje odnośnie szykowanej prezentacji modelu Galaxy Note, wszyscy spodziewali się sprzętu, który będzie można obsługiwać rysikiem. I faktycznie, model ten posiada piórko – S Pen – które można schować w specjalnie przygotowaną wnękę w obudowie. Rysik pozwala zarówno na robienie notatek, rysowanie, a także na obsługę telefonu. Fajna sprawa.

Jednak najważniejszym atutem tego urządzenia jest ekran, którego przekątna jest dość nietypowa – 5,3″, a rozdzielczość – jak na tak mały wyświetlacz – świetna – 1280 x 800 pikseli. Zastosowana technologia (HD Super AMOLED) sprawia, że wyświetlane barwy są doskonale odwzorowane. W kwestii wyświetlacza nie ma się do czego przyczepić – zapewnia niezłe kąty widzenia, świetny kontrast i widoczność. Dodatkowo doskonale reaguje na nawet najmniejsze muśnięcie palcem.

Podczas konferencji Samsunga Galaxy Note przedstawiany był jako zapełnienie luki pomiędzy smartfonami a tabletami – ale czy faktycznie potrzebujemy urządzeń, których wielkość jest tak nietypowa? Rozmawianie przez takie bydle jest dość niewygodne, a i śmiesznie wygląda (ostatnia fotka). Natomiast jest bardzo lekkie (178 g), przez co korzystanie z niego jest bardzo przyjemne.

Do wad urządzenia należy zaliczyć przede wszystkim problem z akcelerometrem (z którym spotkaliśmy się także w Galaxy Tab 7.7) – podczas zmieniania orientacji urządzenia, obraz na ekranie pozostawał w niezmienionej pozycji. Ta zmieniała się dopiero po przechyleniu sprzętu do siebie, bądź sprzęt zawieszał się i miał wszystko gdzieś… Kolejna sprawa to (nie)działanie multitouch – jak zobaczycie na poniższym wideo, smarttablet (bo spokojnie można to tak nazwać) spotyka dziwne trudności z powiększaniem choćby stron internetowych.

Sprzęt pracuje w oparciu o Androida 2.3 Gingerbread, który dzięki dwurdzeniowemu procesorowi o taktowaniu 1,4GHz działa naprawdę sprawnie. Do dyspozycji użytkownika zostaje oddany aparat o rozdzielczości 8 Mpix, kamerka 2 Mpix, 3G, GPS, 16GB/32GB pamięci, slot kart microSD, Bluetooth 3.0, WiFi oraz bateria o pojemności 2500 mAh. Więcej na jego temat znajdziecie w tym wpisie.