Samsung Galaxy Note w Europie w listopadzie

Samsung Galaxy Note podzielił Czytelników Tabletowo.pl na dwie grupy. Jedna twierdzi, że jest to bardzo dziwne urządzenie, które nie powinno w ogóle powstać („albo smartfon, albo tablet„). Do drugiej z kolei zaliczają się osoby, które czekali na urządzenie łączące w sobie zalety zarówno tabletu, jak i telefonu komórkowego, dzięki umieszczeniu w jego obudowie ekranu o niespotykanej przekątnej – 5,3″. Do którejkolwiek grupy nie należycie powinniście wiedzieć, że już niebawem Galaxy Note pojawi się w sprzedaży.

Jakiś czas temu informowałam, że w Skandynawii urządzenie trafi na półki sklepowe w listopadzie bieżącego roku. Fakt ten zdaje się potwierdzać obecnie jeden z internetowych sklepów z innego kraju – tym razem z Wielkiej Brytanii, który rozpoczął przedsprzedaż Galaxy Note ze spodziewaną dostępnością w listopadzie. Skandynawia, Wielka Brytania… Które jeszcze kraje dołączą do tego grona i przed gorączką gwiazdkowych zakupów będą mogli zakupić ten model? Tego na razie nie wiadomo. Po cichu liczę na to, że Polska… A przecież nadzieja umiera ostatnia ;).

W brytyjskim sklepie Clove cena wynosi 600 funtów (w przeliczeniu ponad 3000 złotych… czyli dużo za dużo). Na szczęście jest to jedynie oferta przedsprzedażowa, przez co musimy wziąć poprawkę na fakt, iż na pewno cena została zawyżona – nie wiadomo tylko jak znacznie. Warto porównać tą cenę z podanymi wcześniej cenami modelu w krajach Skandynawii – niestety, po przeliczeniu na złotówki okazuje się, że w Danii, Norwegii czy Finlandii jest równie drogo…

Jeśli chcecie zapoznać się z parametrami technicznymi Galaxy Note – możecie to zrobić w tym wpisie, natomiast z naszymi pierwszymi wrażeniami z jego użytkowania na IFA 2011 – tutaj.

źródło