Samsung Galaxy Note Edge królem wydajności? | Tabletowo.pl

Samsung Galaxy Note Edge królem wydajności?

Dołącz do dyskusji 0

Bardzo możliwe, ponieważ w popularnej aplikacji do testowania wydajności najnowszy twór Koreańczyków, oparty na autorskim procesorze, uzyskał świetny wynik. Mowa oczywiście o układzie Exynos 5433. Dzięki niemu Edge wyraźnie wysunął się na prowadzenie. Tytułowy model N915L osiągnął w AnTuTu 47918 punktów. Natomiast drugi w rankingu, HTC One M8, legitymuje się wynikiem około 42000 punków. Charakterystyczne dla tych osiągów jest to, że dzięki palmie pierwszeństwa nie tyle Edge, co Exynos 5433 może cieszyć się przewagą nad Snapdragonem 805.

Gwoli przypomnienia Exynos 5433 składa się z łącznie ośmiu rdzeni. Cztery z nich taktowane są zegarem 1,3 GHz, a cztery kolejne 1,9 GHz. Układ został zbudowany w myśl architektury big.LITTLE. Za grafikę odpowiada układ Mali-T760.

Ciekaw jestem, jak układ radzi sobie z zarządzaniem energią. Samsung ma spore doświadczenie, jeśli sprawnie zoptymalizuje oprogramowanie pod swój procesor, to kto wie, może już niedługo zamiast Snapdragonów Koreańczycy będą korzystać wyłącznie ze swoich układów SoC. Kolejny krok do uniezależnienia się od innych, konkurencyjnych producentów.

Trochę szkoda, że Note Edge jest urządzeniem limitowanym

samsung galaxy note edge antutu

samsung galaxy note edge cpu-z

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona