Samsung Galaxy Note dla lubiących kompromisy | Tabletowo.pl

Samsung Galaxy Note dla lubiących kompromisy

Dołącz do dyskusji 0
tabletsmartfon samsung galaxy note

Artykuł sponsorowany

Kilka lat temu trudno było pomyśleć, że kompaktowych rozmiarów telefon komórkowy będzie posiadał dotykowy ekran HD czy dwurdzeniowy procesor. Jeszcze dwa lata temu roku temu nikomu by przez myśl nie przeszło, że tablet może być komukolwiek potrzebny w codziennym życiu. To co sobie można pomyśleć po zapoznaniu się z Samsungiem Galaxy Note, łączącym w sobie cechy obu tych urządzeń? Sprawa jest prosta: mobilność przez duże M. Doskonałe urządzenie dla wszystkich, którzy nie chcą nosić ze sobą kilku sprzętów elektronicznych, przy czym decydują się na kompromis niewielkiego ekranu (niewielkiego jak na tablet, dużego jak na smartfon).

Samsung Galaxy Note ma wiele zalet. Jedną z najważniejszych jest wyświetlacz stworzony w technologii HD Super AMOLED, zapewniającej doskonałą jakość wyświetlanego obrazu, kąty widzenia i kontrast. Ekran o przekątnej 5,3” charakteryzuje się rozdzielczością 1280 x 800 pikseli, dzięki czemu bezproblemowo można na nim wyświetlać treści w jakości HD.

Ale to dopiero początek listy możliwości, które sprawiają, że warto zainteresować się Samsungiem Galaxy Note. Kolejna to rysik S-Pen, o zgubienie którego nie trzeba się martwić, bowiem urządzenie posiada specjalną wnękę w obudowie, przygotowaną właśnie z myślą o nim. S-Pen to narzędzie dla wielbicieli odręcznego wprowadzania danych – rozbudowany moduł rozpoznawania pisma pozwala łatwo i bez dodatkowych czynności przekształcić wprowadzane znaki w cyfrowy zapis. Narzędzie sprawdzi się również w przypadku bardziej artystycznego wykorzystania Galaxy Note – odpowiednia czułość pozwala swobodnie  tworzyć szkice i rysunki.

Za działanie Samsunga Galaxy Note odpowiada dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1,4GHz, zapewniający użytkownikowi bezproblemową możliwość korzystania z szybkiego i wydajnego urządzenia w każdym miejscu i czasie. Z kolei system operacyjny – Android 2.3 Gingerbread – zapewnia dostęp do tysięcy aplikacji w Android Market, które dodatkowo rozszerzają możliwości urządzenia. Na uwagę zasługuje także aparat o rozdzielczości 8 Mpix (z LED) oraz kamerka 2 Mpix.

Przy wszystkich swoich zaletach, Galaxy Note ma jedynie 9,65 mm. W małej obudowie Samsung zamknął to, co najlepsze i potrzebne w dzisiejszym świecie: duży, świetny jakościowo wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości, wydajny i szybki procesor oraz rysik, będący ciekawym i bardzo przydatnym dodatkiem.

Samsung Galaxy Note jest już dostępny na polskim rynku – wszystkich zainteresowanych zapraszamy do sklepów. Urządzenie można kupić za ok. 2499 złotych.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona