Samsung Galaxy Note 9 ma być najinteligentniejszym smartfonem na rynku 18

Samsung Galaxy Note 9 ma być najinteligentniejszym smartfonem na rynku

Z najnowszych informacji wynika, że Samsung kończy prace nad ultrawydajną jednostką, która sprawi, że jego przyszłe flagowce będą jeszcze bardziej inteligentne. Mowa tu o NPU, czyli module, wykorzystywanym już przez Apple i Huawei. 

Producenci smartfonów stale ze sobą rywalizują i wprowadzają do swojego portfolio urządzenia, które wyposażają w coraz to bardziej zaawansowane podzespoły. W ostatnim czasie Apple i Huawei zdecydowali się zastosować w swoich najnowszych flagowcach NPU, które odpowiada za sztuczną inteligencję. Rozwiązanie pozwala na przetwarzanie obrazu i  funkcjonowanie algorytmów, optymalizujących działanie sprzętu.

Tymczasem do gry wkracza Samsung, który już opracowuje swój własny NPU. Niewykluczone, że pojawi się on w Galaxy Note 9. Pomimo że Apple i Huawei są prekursorami tego rozwiązania na rynku urządzeń mobilnych, mówi się, że jednostka Koreańczyków będzie najszybsza, bowiem ma wykonywać dużo większą liczbę operacji.

Samsung nawiązał również współpracę z wieloma uniwersytetami na terenie Korei Południowej, z których profesorowie i naukowcy zostaną zadysponowani do badań nad NPU. Co ciekawe, nad rozwojem sztucznej inteligencji pracuje 20 profesorów i 100 naukowców z Seoul National University. Jeden z profesorów, Yoo Hoi-jun zdradził, że producent skupia się na opracowywaniu znacznie wydajniejszych i bezpieczniejszych chipów od tych istniejących.

Prawdopodobnie pierwszym smartfonem Samsunga z tak zaawansowanym NPU będzie Galaxy Note 9, którego premiery spodziewamy się w III kwartale 2018 roku.

*Na zdjęciu tytułowym Samsung Galaxy Note 8 i Huawei Mate 10 Pro (pod linkiem znajdziecie ich porównanie)

Źródło: Korea Herald