Zdaniem testerów Display Mate, Samsung Galaxy Note 9 ma najlepszy na rynku wyświetlacz wśród smartfonów

Czasy, w których wyświetlacze Super AMOLED cierpiały na wady wieku dziecięcego już minęły. Obecnie poza naturalnymi wadami wynikającymi z zastosowania tej technologii, nie można się w nich do niczego przyczepić. Według pewnych badań, najnowszy Galaxy Note od Samsunga został wyposażony w najlepszy wyświetlacz, jaki do tej pory użyto w smartfonach. 

DisplayMate, czyli firma zajmująca się testowaniem i analizowaniem wyświetlaczy, wydała raport, z którego wynika, że w Samsungu Galaxy Note 9 znalazł się najlepszy na rynku panel. Co ciekawe, wcześniejszy tytuł również należał do tego samego producenta, dokładnie do mniejszego modelu – Galaxy S9 (tu recenzja wersji z „plusem”).

Nowy Notatnik został wyposażony w ekran Super AMOLED o przekątnej 6,4 cala, którego rozdzielczość wynosi 2960 x 1440 pikseli. Podczas testów okazało się, że pobił rekord w kategoriach takich jak odwzorowanie barw, poziom jasności czy kontrastu. Panuje opinia, że panele stosowane w smartfonach są gorsze niż te w telewizorach czy laptopach. Okazuje się, że Note 9 może pochwalić się lepszą reprodukcją kolorów niż wszelkie inne urządzenia. Docenione zostało również działanie czujników światła, obsługa HDR10, skuteczność trybu nocnego oraz niskie zmiany kolorów w zależności od kąta patrzenia.

fot. Display Mate

Dla zainteresowanych – dokładny raport ze wszystkimi wykresami dostępny jest >tutaj<. Trzeba też nadmienić, że DisplayMate przeprowadza testy w specyficzny sposób np. nie zostają dodane punkty za wyższą rozdzielczość. Oczywiście, nie jest to najważniejszy element, ale przy szybkim rozwoju rzeczywistości wirtualnej i akcesoriów, powinno być to brane pod uwagę.

Jeżeli szukacie smartfona z najlepszym wyświetlaczem, to warto zastanowić się nad nowym Samsungiem. Trzeba jednak pamiętać, że w tym roku czekają nas jeszcze minimum dwie duże premiery flagowców – następca iPhone X oraz OnePlus 6T. Możliwe, że któryś z tych modeli przejmie pałeczkę po notatniku.

Źródło: Android Headlines