Samsung Galaxy Note 9 z aktualizacją systemu. Wśród nowości wrześniowe poprawki bezpieczeństwa i usprawnienia aparatu

Samsung Galaxy Note 9 został zaprezentowany niemalże dwa miesiące temu i trzeba powiedzieć, że rynek już się z nim oswoił – nawet jeżeli chodzi o wysoką cenę, w czym swój pozytywny udział na pewno miał iPhone XS Max. Niecałe trzy tygodnie temu na łamach Tabletowo pojawiła się jego recenzja, a teraz przyszedł czas na pierwszą aktualizację oprogramowania.

Samsung Galaxy Note 9 to jeszcze świeży smartfon, który dodatkowo jest pozycjonowany jako superflagowiec producenta, nic więc dziwnego, że na jego pokładzie hulał Android 8.1 Oreo, a jeszcze do dzisiaj – sierpniowe poprawki bezpieczeństwa. Wrzesień zbliża się już ku końcowi i to ostatni gwizdek, żeby zawartość zakładki Poziom popraw. zabezp. Androida zmienić na 1 września 2018.

Reklama

Nową wersję oprogramowania została oznaczona jako N960FXXU2ARI9, przy czym ostatnią cyfrą może być również siódemkaczwórka. Dla porównania, numerem kompilacji poprzedniej edycji – a w każdym razie w przypadku egzemplarza Kasi – był N960FXXU1ARH5. Jakie nowości ma wprowadzić aktualizacja?

Ważąca 302,03 MB paczka, oprócz wrześniowych poprawek bezpieczeństwa, ma przede wszystkim poprawić jakość zdjęć z aparatu. Oprócz tego ogólnego określenia, wyróżniono poprawioną jasność twarzy przy fotografowaniu pod światło, a także poprawioną dokładność sterowania HDR w zależności od pory dnia. Jeżeli jesteśmy już przy zdjęciach, to poprawiono również jasność przy słabym oświetleniu oraz stosunek sygnału do szumu (SNR, Signal Noise Ratio).

Ale nie samym aparatem człowiek żyje, więc aktualizacja ma również usprawnić stabilność smartfona i załatać trochę błędów, poprawić wydajność oraz wprowadzić nowe lub ulepszyć obecne funkcje. Nie wygląda na to, aby w tej sferze zadziały się jakieś rewolucyjne sprawy – niewykluczone, że coś się zmieni, jednak gdyby Samsung szykował prawdziwą bombę, to ta prawdopodobnie zostałaby wyróżniona na liście.

W ramach ciekawostki dodam, że według widocznej na zrzucie ekranu strony (na którą możecie zajrzeć >tutaj<), najnowsza aktualizacja opatrzona jest numerem N960FXXS2ARH6 (a więc różniącym się od poprzedniej jedną cyfrą), dodaje do smartfona wrześniowe poprawki bezpieczeństwa i została wydana… trzynastego września, czyli nieco ponad dwa tygodnie temu ;).

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2018/09/11/recenzja-test-samsunga-galaxy-note-9

źródło: nasza niezawodna Kasia :)