Samsung Galaxy Note 8.0 jako nawigacja samochodowa? Oto dedykowana stacja dokująca | Tabletowo.pl

Samsung Galaxy Note 8.0 jako nawigacja samochodowa? Oto dedykowana stacja dokująca

Dołącz do dyskusji 0

Tablet czy telefon? Bez względu na to, do której grupy zalicza się Galaxy Note 8.0, Samsung przygotował dla niego samochodową stację dokującą. Cicha prezentacja akcesorium nastąpiła podczas targów Mobile World Congress 2013 w Barcelonie, a jako pierwsi dotarli do niego wysłannicy serwisu Android Central. Umieszczony w stacji tablet może zastąpić nawigację GPS, a jasny, 8-calowy wyświetlacz zagwarantuje czytelność map. Akcesorium, podobnie jak inne produkty Samsunga, cechuje się prostym wzornictwem i zostało wykonane z błyszczącego plastiku. Dzięki dostępowi do sklepu Google Play oferującego setki tysięcy płatnych i darmowych aplikacji, zainstalowanie na Note 8.0 dobrej, niezawodnej nawigacji jest kwestią kilku dotknięć ekranu. Jednak… czy to w ogóle ma sens?

Wymiary Samsung Galaxy Note 8.0 to 210,8 x 135,9 mm, przy wadze 338 gramów. Oznacza to, że po umieszczeniu go na desce rozdzielczej samochodu, urządzenie zakryje sporą część przedniej szyby. Nie ma wątpliwości, że będzie to miało negatywny wpływ na komfort i – co ważniejsze – bezpieczeństwo jazdy. Duży ekran ma wiele zalet, ale podobną funkcjonalność mógłby zapewnić telefon wyposażony w matrycę o przekątnej ok. 5” lub tradycyjna nawigacja GPS, którą w dzisiejszych czasach można nabyć za niewielkie pieniądze. Niemniej jednak, dobrze jest wiedzieć, że Samsung zamierza wprowadzić na rynek akcesoria dedykowane swoim najnowszym produktom. Cena i dokładna data globalnej dostępności stacji dokującej dla Note 8.0 są owiane tajemnicą. Dam Wam znać, gdy czegoś się dowiemy.

via Android Central

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona