Samsung Galaxy Note S-Pen

Samsung Galaxy Note 5 z automatycznie wysuwającym się rysikiem?

S-Pen jest elementem charakterystycznym dla każdego modelu z serii Galaxy Note. Jednak od czasu jego wprowadzenia do swoich urządzeń, Samsung nie zastosował w nim rewolucyjnych rozwiązań, za wyjątkiem Air View. Prawdopodobnie wkrótce ten stylus doczeka się prawdziwego „killer-feature”.

Reklama

Pod koniec zeszłego roku Koreańczycy złożyli do Amerykańskiego Urzędu Patentowego bardzo ciekawy wniosek. Z dołączonych do niego rysunków łatwo można wywnioskować, że patent dotyczy S-Pena. W niedalekiej przyszłości rysik będzie automatycznie wysuwał się z obudowy, bez potrzeby używania palców. Moim zdaniem bardzo przydatne. Szczególnie, że nie zawsze możemy łatwo go wyciągnąć.

Całą operację będzie się przeprowadzać za pomocą jednej komendy. Jestem ciekaw, jak będzie to wyglądało w praktyce – czy system zawsze trafnie oceni nasze chęci? W dodatku zobaczymy, czy mechanizm blokujący okaże się wytrzymały. Myślę, że Samsung postara się o zadowalającą trwałość takiego rozwiązania – w końcu seria Galaxy Note to topowa linia phabletów.

Możliwe, że taki S-Pen znajdzie się w Samsungu Galaxy Note 5. Moim zdaniem zapowiada się kolejny prawdziwy high-end, w dodatku przepełniony funkcjami. Chociaż istnieje również niewielkie prawdopodobieństwo, że automatycznie wysuwający się rysik zagości w koreańskich modelach dopiero w przyszłym roku.

źródło: Patent My Mobile przez Android Community