Samsung Galaxy Note 4 zadebiutuje 3 września na IFA 2014!  19

Samsung Galaxy Note 4 zadebiutuje 3 września na IFA 2014!

Galaxy Note 4 to jeden z bardziej wyczekiwanych phabletów na rynku. Seria Note Samsunga to rodzina profesjonalnych urządzeń, które oprócz możliwości urządzenia mobilnego – od smartfona do tabletu oferują także rozbudowane funkcje wspomagające pracę z dużym ekranem. Kluczem do sukcesu serii jest fenomenalny rysik S-Pen będący nie tylko konwencjonalnym urządzeniem wskazującym, ale i nośnikiem przydatnych w trakcie pracy funkcji.

Odwołując się do przecieków na temat następny Note 3, będzie on cechował się jeszcze ciekawszymi funkcjami w porównaniu do rodziny flagowców Galaxy. Jeśli wierzyć pogłoskom, zostanie on zaprezentowany tuż przed IFA 2014, 3 września.

Samsung prawdopodobnie chce wyjść naprzeciw nadchodzącemu iPhone’owi 6, który będzie dostępny w dwóch wersjach „gabarytowych”. Pierwszy będzie posiadać „nieduży i niemały” ekran o przekątnej 4,7 cala, zaś drugi będzie już nieco solidniejszych rozmiarów – przekątna ekranu tego drugiego będzie wynosić 5,5 cala. Obydwa urządzenia Apple zadebiutują jesienią tego roku.

Note 4 będzie posiadać 5,7 calowy ekran QHD (2560 x 1600 pikseli) oraz czujnik promieniowania UV, który będzie współpracować z aplikacjami S Health. Zapewne będzie chodziło tutaj o pomiar promieniowania słonecznego i np. ostrzeżenie przed zbyt długim opalaniem.