Samsung Galaxy Note 4 jest chroniony taflą szkła Corning Gorilla Glass 4

Trzy tygodnie temu Corning zaprezentował ulepszoną wersję szkła hartowanego. Gorilla Glass 4 jest nawet dwukrotnie odporniejsze od innych, podobnych powłok ochraniających nasz wyświetlacz. Chyba nikt jednak nie spodziewał się, ze Gorilla Glass 4 pokrywa ekran Samsunga Galaxy Note 4

Corning Gorilla Glass 4 jest szkłem o wiele odporniejszym na zarysowania, a oprócz tego doskonale radzi sobie z upadkiem ze sporej wysokości na twardą powierzchnię. Producent zapewnia, że najnowsze dzieło chroniące nasz ekran, jest w stanie przetrwać aż 80% różnych upadków. Porównanie wytrzymałości Gorilla Glass 4 oraz innych mniej odpornych szkieł, możecie obejrzeć na poniższym filmie.

Po premierze Samsunga Galaxy Note 4 spora część osób zastanawiała się jaki rodzaj szkła pokrywa jego wyświetlacz. Na początku spekulowano, że Note czwartej generacji jest pokryty szkłem hartowanym Gorilla Glass 3. Dziś Corning wydał oficjalny komunikat, że najnowszy phablet południowokoreańskiego producenta pokryty jest najodporniejszym, jak na razie, szkłem Gorilla Glass 4. Jest to oczywiście pierwszy na świecie phablet z tą powłoką. Trochę dziwne dla mnie jest to, że zostało ono użyte w urządzeniu, które zaprezentowano ponad dwa miesiące przed premierą czwartej generacji szkła firmy Corning.