Samsung Galaxy Note 3 z aktualizacją oprogramowania (N9005XXUDMJ7)

Samsung Galaxy Note 3 z aktualizacją oprogramowania (N9005XXUDMJ7)

Wczorajszego wieczoru na ekranie testowego Samsunga Galaxy Note 3 pojawił się komunikat mówiący o dostępności aktualizacji oprogramowania. Niestety, nie miałam na tyle stabilnego połączenia, by móc ją pobrać od razu. Na szczęście jednak w końcu mi się to udało i mogę się z Wami podzielić informacjami na ten temat. Aktualizacja nie zmienia wersji systemu operacyjnego, wciąż jest to Android 4.3 Jelly Bean, a jej numerek to N9005XXUDMJ7.

Komunikat mówił o tym, że aktualizacja waży 117,90MB i wprowadzi następujące zmiany (zostały wymienione tylko dwie). Pierwsza to poprawiona stabilność urządzenia, czym szczyci się każdy producent przy wydawaniu jakiejkolwiek nowej wersji oprogramowania. Druga natomiast to blokada ponownej aktywacji, która zostanie ustawiona jako wyłączona. Co ciekawe, dokładnie w ten sam sposób miałam ustawioną blokadę po wyjęciu urządzenia z pudełka, więc w przypadku „mojego” egzemplarza nic się w tej kwestii nie zmieniło.

Zmian jest niewiele, a jeśli w ogóle zaszły, to trzeba się mocno przypatrzeć, by je dostrzec. Jak choćby w przypadku klawiatury, która zmieniła kolor – z jasnej szarości Samsung przeszedł na ciemną stronę mocy, tj. na ciemniejszy odcień tego samego koloru. Co więcej, jak pisze mój dobry znajomy, Krzysztof z Galaktyczny.pl, aktualizacja rzekomo ma wnosić usunięcie błędów aparatu podczas wykonywania zdjęć w słabym oświetleniu. Podobno wcześniej pojawiły się pasy podczas robienia zdjęć w takich warunkach. Tutaj zdecydowanie nie mogę się zgodzić. Na poprzedniej wersji oprogramowania takowe błędy u mnie nie występowały – teraz… teraz już niestety tak.

Aktualizacja jest dostępna w trybie OTA (over the air). Zauważyliście jakieś inne zmiany niż te wspomniane powyżej?

Samsung Galaxy Note 3 z aktualizacją oprogramowania (N9005XXUDMJ7)

źródło: wł, Galaktyczny.pl