Samsung Galaxy Note 3 w Polsce od 1 października w cenie 2999 złotych

Samsung Galaxy Note 3 w Polsce od 1 października w cenie 2999 złotych. Gear później za ok. 1200 złotych

Samsung Galaxy Note 3 w Polsce od 1 października w cenie 2999 złotych

Jak informowałam gdzieś tam w komentarzach między wierszami, dzisiejszego wieczoru odbyła się polska premiera smartfonu Samsung Galaxy Note 3 i zegarka Samsung Galaxy Gear. Dzięki temu mogę Was już oficjalnie poinformować o ostatecznej cenie i dostępności obu urządzeń. No, prawie. Czego ciekawego dowiedziałam się w jednej z przyjemnych, warszawskich knajpek?

Zacznijmy od najbardziej interesującej nas nowości, czyli Samsunga Galaxy Note 3. Tu obeszło się bez niespodzianek. Od dłuższego czasu bowiem wiemy już, że jego sprzedaż ma się rozpocząć 25 września lub 1 października – w grę wchodzi oczywiście ta druga data (pierwsza była datą otwarcia Samsung Brand Store w Poznaniu). Cena urządzenia jest dokładnie taka sama, jak w przedsprzedaży, czyli 2999 złotych.

Druga informacja dotyczy Samsunga Galaxy Gear. Jak się dziś dowiedziałam, raczej jest mało prawdopodobne, by jego sprzedaż ruszyła razem z Note 3. Olaf Krynicki, rzecznik Samsung Polska, poinformował mnie, że najpierw chcą zobaczyć sprzedaż zegarka na świecie, a później wprowadzić go na polskie półki sklepowe. Trudno powiedzieć kiedy dokładnie – to może się zmienić w każdej chwili. Cena? Ok. 1200 złotych. Póki co nie wiadomo czy będą dostępne w Polsce zestawy zawierające Galaxy Note 3 i Galaxy Gear.

Prosiliście, bym dopytała o ewentualną aktualizację systemu operacyjnego pierwszego tabletofonu koreańskiego koncernu, czyli Galaxy Note sprzed dwóch lat. W odpowiedzi na zadane przeze mnie pytanie usłyszałam: „nie sądzę„. Niestety, raczej na pewno posiadacze pierwszego Galaxy Note’a nie mogą liczyć na aktualizację Androida.

To póki co tyle ze stajni Samsunga. Na koniec ciekawostka: na konferencji przekąski cieszyły się większym zainteresowaniem niż sam Galaxy Note. Jakby nie było większość dziennikarzy już go widziała na IFA w Berlinie.