Samsung Galaxy Note 3 oficjalnie: 5,7″, 3GB RAM, Android 4.3 i aparat 13 Mpix

Właśnie zakończyła się konferencja prasowa, na której światło ujrzał tabletofon Samsung Galaxy Note 3. Zgodnie z przewidywaniami urządzenie może pochwalić się 5,7-calowym ekranem dotykowym Super AMOLED o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, procesorem Qualcomm Snapdragon 800 2,3 GHz lub Samsung Exynos Octa 1,9 GHz (w zależności od regionu), nieprzebrane 3GB pamięci operacyjnej RAM, systemem operacyjnym Android 4.3 Jelly Bean, aparatem fotograficznym 13 Mpix z optyczną stabilizacją obrazu i funkcją nagrywania wideo w jakości 1080p przy 60 klatkach na sekundę, akumulatorem 3200 mAh, wbudowanym dyskiem o pojemności 32GB lub 64GB, modem LTE czwartej kategorii oraz ważącą 168 gramów obudową w trzech kolorach: czarnym, białym i różowym. Skoro mowa o obudowie, nie można nie wspomnieć, że jej tylny panel został pokryty materiałem skóropodobnym dodającym urządzeniu szyku i elegancji. To koniec ery plastiku!

Jak się zapewne domyślacie, oprogramowanie tabletofonu zostało wzbogacone o kilka ciekawych funkcji, wśród których szczególną uwagę zwraca dedykowana rysikowi S Pen funkcja Air Command wywołująca menu podręczne ułatwiające nawigację po menu i aplikacjach, Pen Window uruchamiająca nowe okno programu po narysowaniu odpowiedniego kształtu na ekranie oraz poprawiony tryb wielozadaniowości pozwalający na dwukrotnie otwarcie tej samej aplikacji. Odświeżenia doczekały się także wygląd i funkcjonalności pozostałych programów dla rysika S Pen: Action Memo, Scrapbook, S Finder, S Note, My Magazine i wiele innych. Jakby tego było mało, każdy, kto zdecyduje się na zakup Note 3, otrzyma od Samsunga darmowy dostęp do Evernote Premium na trzy miesiące. Wartym uwagi dodatkiem jest także integracja z nowo zaprezentowanym zegarkiem Samsung Galaxy Gear (70 kompatybilnych aplikacji, 1,63-calowy ekran 320 x 320 pikseli, jednordzeniowy procesor 800 MHz, 1,9-megapikselowy aparat z funkcją nagrywania wideo w HD 720p, 4GB pamięci, Bluetooth 4.0, bateria 315 mAh).

Samsung Galaxy Note 3 pojawi się w sklepach na całym świecie 25 września.

(Wpis zostanie zaktualizowany o nowe informacje i oficjalne zdjęcia prasowe, gdy te staną się dostępne. Kasia jest na targach IFA i już wkrótce podzieli się z Wami własnymi spostrzeżeniami na temat nowego Note 3)

via The Verge