Samsung Galaxy Note 3 Lite ma zadebiutować na MWC 2014 w Barcelonie

Samsung Galaxy Note 3 Lite ma zadebiutować na MWC 2014 w Barcelonie

Samsung znany jest z tego, że w ciągu roku prezentuje swoje trzy flagowe urządzenia z trzech właśnie grup produktowych: smartfonów (seria Galaxy S), tabletofonów (Galaxy Note) oraz tabletów (Galaxy Tab i Galaxy Note). Niektórzy z nas ze względu na to, że sprzęt ten zawsze kosztuje swoje – zwłaszcza po premierze – nie mogą sobie na nie pozwolić i albo czekają aż stanieją, albo zadowalają się tańszym sprzętem konkurencji. A co jeśli powstałyby tańsze odpowiedniki owych produktów? Wiele wskazuje na to, że tak będzie w przypadku Galaxy Note trzeciej generacji.

Przed wrześniową premierą Galaxy Note 3 dużo spekulowano odnośnie premiery dwóch wersji modelu: high-endowej i bardziej budżetowej. O ile pierwsza zadebiutowała, tak na temat drugiej nie słyszeliśmy żadnych oficjalnych informacji. Z danych, do których dotarli redaktorzy SamMobile, powołując się na swoje (sprawdzone) źródła wynika, że tańszy Galaxy Note 3, najprawdopodobniej pod nazwą Galaxy Note 3 Lite (SM-N7505), ma zadebiutować podczas targów MWC 2014 w Barcelonie, czyli już pod koniec lutego przyszłego roku.

Niestety, specyfikacja modelu pozostaje wielkim znakiem zapytania. Spekuluje się jedynie, że ekran urządzenia będzie zwykłym LCD (zamiast zastosowanym w Galaxy Note 3 Super AMOLED) – być może o niższej rozdzielczości niż Full HD, a aparat ma mieć 8 Mpix (zamiast 13 Mpix). Jak będzie – przekonamy się w ciągu najbliższych czterech miesięcy.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, sprzedaż tańszego Samsunga Galaxy Note 3 ruszy na przełomie lutego i marca. Tabletofon ma być dostępny w dwóch kolorach: czarnym i białym.

źródło